09.02.12, 18:15

Rok Przygód na antenie BBC Knowledge

BBC Knowledge zaprezentuje "Rok Przygód" - pierwszą światową produkcję, przygotowaną dla BBC Worldwide Channels.

BBC Knowledge zaprezentuje "Rok Przygód" - pierwszą światową produkcję, przygotowaną dla BBC Worldwide Channels. Telewizyjny cykl oparty na książce ze znanej serii "Lonely Planet", ma zabrać widzów w niezwykłe zakątki całego świata, pokazując na małym ekranie, jak przeżyć prawdziwą przygodę. Program prowadzi brytyjski podróżnik Ben Fogle, nieustraszony odkrywca, poszukujący na krańcach naszej planety prawdziwych emocji i wyjątkowych przygód.

Ben Fogle (3 listopada 1973 r.). Ben jest podróżnikiem, prezenterem telewizyjnym i publicystą. Prowadził wiele brytyjskich programów, w tym osiem serii "Animal Park". Występował także w seriach "Wild in Africa", "Wild on the West Coast", "Countryfile", "One Man and His Dog i Crufts".

W 2005 roku przepłynął Atlantyk ze złotym medalistą olimpijskim Jamesem Cracknellem. Opowiadał o tym pięcioodcinkowy serial "Through Hell and High Water". W 2009 roku Ben ponownie z Cracknellem przeszedł 800 kilometrów przez Antarktykę do bieguna południowego, co pokazano w serialu "On Thin Ice". Kulminacją jego pasji do przygód był hit BBC - "Ben Fogle's Extreme Dreams", w którym zabrał zwykłych ludzi na niezwykłe wyprawy po całym świecie, od dżunglii w Papui Nowej Gwinei, po pustynie Libii.

Fogle napisał też wiele książek, które stały się bestsellerami, takich jak "Offshore", "The Teatime Islands", "The Crossing" oraz "Race to the Pole". Pisuje dla wielu znanych gazet i magazynów, takich jak "Guardian", "Daily Mail", "Sunday Times" i "New York Times". Ma swoją cotygodniową rubrykę w "Sunday Telegraph" dotyczącą spraw życia na wsi i regularnie pisuje o podróżach dla Independent.

Jest autorem filmu dokumentalnego "Make me A New Face" o ludziach cierpiących na deformacje twarzy w Etiopi i dokumentu o księciu Williamie - "Prince William's Africa", pokazującego podróż księcia do Botswany. Ben powrócił także do Antarktyki w 2010 roku, by nakręcić dla BBC2 film "The Secret of Scott's Hut".

Obecnie Fogle występuje w filmach o wyspach Brytyjskich w magazynie "One Show". Podpisał też dwuletni kontrakt z amerykańskim NBC News jako specjalny korespondent w Wielkiej Brytanii. Jego ostatnimi filmami są "The Secret Life of Crocodiles", kręcone w Botswanie i Australii dla BBC oraz "Dangerous Roads in Peru" nakręcone wspólnie z aktorem Hughem Dennisem.

Fogle właśnie ukończył pracę nad jednym ze swoich najbardziej wyczerpujących projektów – "Rokiem Przygód", zainspirowanym książką o tym samym tytule z serii "Lonely Planet". Pięcioodcinkowa seria pokazuje wyzwania i przygody, których Ben podejmuje się w Ameryce, Europie i w Australii. Jako przewodnik, ekspert oraz „królik doświadczalny” pokazuje, jak przeżywać prawdziwe przygody, przenosząc widzów w niezwykłe i nieoczekiwane zakątki naszej planety.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
19.09.23, 16:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Mistrzostw Europy siatkarzy chętnie oglądany w TVP i Polsacie Sport
Finałowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w siatkówce mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy był chętnie oglądany zarówno na antenach Telewizji Polskiej jak i w Polsacie Sport.
19.09.23, 09:26
| telewizja / VOD » informacje
48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura
W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się pięć koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.
18.09.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Spotkania Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.
16.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu. Nowa odsłona kampanii społecznej Stowarzyszenia Program Czysta Polska w Polsacie
Od 1 września br. widzowie kanałów nadawanych przez Telewizję Polsat mogą oglądać nowe spoty Stowarzyszenia Program Czysta Polska powstałe w ramach kampanii społecznej „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”. 
15.09.23, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Razem dla bezpiecznych granic. Telewizja Polska organizuje koncert w Suwałkach
W niedzielę, 17 września br., w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, TVP zorganizuje koncert „Razem dla bezpiecznych granic”, który odbędzie się w Suwałkach. W koncercie udział wezmą, m.in. Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska, Viki Gabor i Łukasz Drapała.
15.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Dokument Pisklaki Lidii Dudy nominowany w konkursue Prix Italia 2023
Koprodukcja Telewizji Polskiej pt. „Pisklaki” w reż. Lidii Dudy została nominowana do nagrody w konkursie Prix Italia 2023 w kategorii Telewizyjny Film Dokumentalny (TV Documentary). Nagrody Prix Italia przyznawane twórcom radia, telewizji i internetu należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych branżowych wyróżnień w Europie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.