06.04.12, 20:57

ATM Grupa: Wyniki finansowe po IV kwartałach 2011

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa ATM rokrocznie wypracowuje na swojej działalności nadwyżki finansowe, co daje możliwość systematycznego wypłacania akcjonariuszom dywidendy – za 2010 rok wartość dywidendy wyniosła 0,18 zł na akcję. Łącznie w 2011 roku spółka przeznaczyła na ten cel 15,5  mln złotych.

ATM Grupa utrzymuje rynkową pozycję, kontynuując produkcję seriali, które – jak „Ojciec Mateusz” i „Ranczo” – należą do pięciu najlepiej oglądanych polskich produkcji. Ponadto, spółka realizuje także „Świat według Kiepskich” i „Pierwszą miłość”, które emitowane w Polsacie od wielu lat, wciąż cieszą się niesłabnącą sympatią widzów. Jesienią 2011 roku ATM Grupa rozpoczęła produkcję telenoweli „Galeria”, którą można oglądać w Jedynce od końca stycznia 2012. Z kolei we wrześniu 2011, należąca do ATM Grupy spółka Baltmedia zrealizowała pilotażowy odcinek serialu kryminalnego „Smak zemsty” dla Polsatu. Zdjęcia rozpoczną się wiosną, a emisja serialu nastąpi jesienią 2012 roku. Spółki z Grupy Kapitałowej ATM w coraz większym stopniu pozyskują również zlecenia od kanałów tematycznych (m.in. programy kulinarne dla Canal +).

Obecnie kluczowym wydarzeniem dla rynku nadawców telewizyjnych i producentów – w którym uczestniczy ATM Grupa – jest cyfryzacja. Po otrzymaniu od KRRiT w 2011 roku koncesji na uruchomienie w pierwszym multipleksie (MUX1) telewizji naziemnej, w lutym 2012 roku ATM Grupa uruchomiła kanał ATM Rozrywka TV. Pełna ramówka stacji ruszy jeszcze przed Euro 2012, czyli do końca maja 2012 roku. W ofercie ATM Rozrywka TV znajdą się filmy, seriale, programy rozrywkowe, a także formaty docu-soap i reportaże.

We wrześniu 2011 roku ATM Grupa uruchomiła w warszawskiej dzielnicy Wawer centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy. Wytwórnia filmowa w Wawrze o łącznej powierzchni 14 tys. m kw. to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. Tylko do końca 2011 roku realizowano tam show „The Voice of Poland” (produkcja Rochstar dla TVP 2), zdjęcia do filmu „Ostatnie piętro” oraz serialu „Ranczo”, a także liczne projekty reklamowe. W krótkim czasie, który upłynął od otwarcia, ATM Studio stało się ważnym miejscem kulturalnym na mapie stolicy.

ATM Grupa SA sukcesywnie zwiększa także aktywność w obszarze usług dla rynku. Latem 2011 roku ATM System, spółka wchodząca w struktury Grupy, specjalizująca się w produkcji telewizyjnej oraz wsparciu technologicznym dużych eventów, obsługiwała Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 2011 (jako główny producent sygnału radiowo-telewizyjnego) oraz największe eventy muzyczne w Polsce: Heineken Open’er Festival, Selector Festival, Coke Live Music Festival, Eska Music Awards oraz Przystanek Woodstock. Zespół ATM System pracuje również przy obsłudze meczów Ekstraklasy.

Jednym z kierunków rozwoju dla ATM Grupy jest produkcja filmowa. W 2011 roku spółka zaangażowała się chociażby w realizację dużych widowisk historycznych: najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920”, „Syberiady polskiej” Janusza Zaorskiego (premiera w 2012), czy projekt Jana Komasy „Miasto” o Powstaniu Warszawskim (planowany start zdjęć wiosna 2012 r.).

ATM Grupa kontynuuje także ekspansję zagraniczną zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesienią 2011 roku spółka sprzedała licencję na produkcję serialu „Ranczo” ukraińskiej telewizji 1+1, należącej do Media Corporation Central European Media Enterprises Ltd. Natomiast licencję „Gry w ciemno” zakupiła firma producencka TKL dla wietnamskiej stacji HTV7.

W 2012 roku zarząd ATM Grupa stawia sobie kolejne znaczące cele. "Przede wszystkim wciąż chcemy wzmacniać ofertę technologiczną, co dotyczy zwłaszcza spółek ATM System i ATM Studio" - wyjaśnia Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy. "Inwestujemy w kolejny wóz transmisyjny HD, z możliwością rejestracji obrazu 3D i to będzie pierwszy taki wóz na rynku. Liczymy też, że wysoka jakość studiów w Wawrze przyciągnie kolejnych producentów. Jeśli chodzi o produkcję filmową, chcemy produkować zwłaszcza projekty bardziej prestiżowe. Przykładem takiego zaangażowania jest film o Powstaniu Warszawskim „Miasto” Jana Komasy. Jednak przede wszystkim pracujemy nad kolejnymi ciekawymi serialami i liczymy, że rynek je zauważy" - dodaje Muszyński

ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno – logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie m.in. Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
19.09.23, 16:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Mistrzostw Europy siatkarzy chętnie oglądany w TVP i Polsacie Sport
Finałowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w siatkówce mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy był chętnie oglądany zarówno na antenach Telewizji Polskiej jak i w Polsacie Sport.
19.09.23, 09:26
| telewizja / VOD » informacje
48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura
W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się pięć koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.
18.09.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Spotkania Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.
16.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu. Nowa odsłona kampanii społecznej Stowarzyszenia Program Czysta Polska w Polsacie
Od 1 września br. widzowie kanałów nadawanych przez Telewizję Polsat mogą oglądać nowe spoty Stowarzyszenia Program Czysta Polska powstałe w ramach kampanii społecznej „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”. 
15.09.23, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Razem dla bezpiecznych granic. Telewizja Polska organizuje koncert w Suwałkach
W niedzielę, 17 września br., w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, TVP zorganizuje koncert „Razem dla bezpiecznych granic”, który odbędzie się w Suwałkach. W koncercie udział wezmą, m.in. Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska, Viki Gabor i Łukasz Drapała.
15.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Dokument Pisklaki Lidii Dudy nominowany w konkursue Prix Italia 2023
Koprodukcja Telewizji Polskiej pt. „Pisklaki” w reż. Lidii Dudy została nominowana do nagrody w konkursie Prix Italia 2023 w kategorii Telewizyjny Film Dokumentalny (TV Documentary). Nagrody Prix Italia przyznawane twórcom radia, telewizji i internetu należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych branżowych wyróżnień w Europie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.