06.04.12, 21:08

Andrzej Serdiukow dyrektorem operacyjnym Film Point Group

Andrzej Serdiukow został dyrektorem operacyjnym spółki FILM POINT GROUP. Utworzona przez Platformę Mediowa Point Group spółka ma pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów na finansowanie wybranych projektów filmowych.

Andrzej Serdiukow został dyrektorem operacyjnym spółki FILM POINT GROUP. Utworzona przez Platformę Mediowa Point Group spółka ma pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów na finansowanie wybranych projektów filmowych. Prezesem spółki został Jarosław Pachowski, wiceprezesem - Katarzyna Gintrowska.

Serdiukow jest od ponad 30 lat związany z polskim rynkiem filmowym jako kierownik produkcji, producent i dystrybutor. W latach 2000-2002 był szefem produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej TVP, w latach 2002-2005 - dyrektorem Agencji Filmowej TVP. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Syrena Films. W jego producenckiej filmografii znalazły się m.in. nagradzane obrazy: Warszawa (2003), za którą otrzymał Złote Lwy, Komornik (2005) czy Rewers (2009).

Jarosław Pachowski w latach 1986 - 1995 był założycielem i prezesem kilku spółek z obszaru wydawnictw i informatyki. W 1996 z rekomendacji Zrzeszenia Banków Polskich i w imieniu 16 banków utworzył i kierował Polską Giełdą Finansową. W 1997 roku wszedł w skład Rady Nadzorczej TVP SA, aby po roku zostać wybrany jej przewodniczącym. W latach 1998 - 2002 był wiceprezesem Zarządu TVP SA, w latach 2002 - 2005 - prezesem Zarządu Polkomtel SA, operatora sieci telefonii komórkowej Plus. Jako wiceprezes TVP nadzorował Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej.

Katarzyna Gintrowska pełniła funkcje m.in. dyrektora ds. rozwoju Platformy Mediowej Point Group oraz wiceprezesa Zarządu i dyrektora ds. rozwoju Point Group Sp. z o.o.  Jest absolwentką Zachodniopomorskiej Szkoły Businessu, Wydziału Handlu Zagranicznego i Biznesu Międzynarodowego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończyła także studia doktoranckie w Katedrze Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zaangażowanie PMPG S.A. w nowy obszar działalności to wynik analizy perspektyw rozwoju rynku filmowego. Rocznie na polskie ekrany wchodzi blisko 300 filmów. 10 proc. z nich to produkcje polskie. Kluczową rolę na rynku finansowania produkcji od 2005 odgrywa Polski Instytut Sztuki Filmowej jako instytucja powołana do sprawowania mecenatu w dziedzinie kinematografii. Natomiast wśród niepublicznych podmiotów finansujących produkcję filmową trudno wskazać jeden silny podmiot - są to raczej grupy rozmaitych instytucji, zainteresowanych pozyskaniem praw do produkowanych filmów. Kompetencją FILM POINT GROUP będzie pozyskiwanie środków od prywatnych inwestorów oraz wybór projektów, które będą z nich finansowane. W celu zarządzania tymi środkami, spółka powoła dedykowany  fundusz. PMPG wykorzysta przy tym  swoje kompetencje i know-how, które wypracowała jako m.in. wydawca magazynu "Film" oraz organizator plebiscytu i gali Złote Kaczki.  

Platforma Mediowa Point Group jest polskim holdingiem medialnym notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2010 r. spółka jest wydawcą tygodnika "Wprost", od jesieni 2011 r. wydaje polską edycję jednego z najbardziej wpływowych magazynów na świecie - Bloomberg Businessweek. Ponadto w portfolio PMPG SA znajduje się najstarszy polski magazyn filmowy  „Film" oraz serwisy internetowe, m.in. Wprost24.pl, Businesstoday.pl, Machina.pl, Sport24.pl, Ototrend.pl.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.