06.04.12, 21:11

Polskie Radio Rzeszów współorganizuje nietypowe wydarzenie społeczne

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Dziewięć pań odbywających kary w Areszcie Śledczym w Nisku zdecydowało się na nagranie własnym głosem wierszy i bajek dla dzieci, także dla swoich pociech. Repertuar stanowią utwory Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry oraz niżańskiego pisarza Andrzeja Moskala. Ten ostatni nieodpłatnie udostępnił swoje wiersze na potrzeby tego przedsięwzięcia. Utwory zostaną nagrane przez Polskie Radio Rzeszów i zwielokrotnione w postaci płyt CD.

W czwartek, 29 marca 2012 roku o godzinie 9.00 w studiu nr 1 Polskiego Radia Rzeszów rozpocznie się nagrywanie materiału literackiego. Towarzyszyć im będą m.in.: mjr Simona Wójtowicz – pomysłodawczyni przedsięwzięcia (kierownik penitencjarny z Aresztu Śledczego w Nisku), kpt. Jarosław Wójtowicz (rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie), mł. chor. Barbara Chamot (psycholog z Aresztu Śledczego w Nisku) oraz Andrzej Moskal (niżański pisarz, współtwórca repertuaru na płytę). Nad interpretacją głosową popracuje  Przemysław Tejkowski (aktor, były dyrektor rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej i były wiceprezes Telewizji Polskiej).

Płyty z „Bajkami niezapominajkami” zostaną wyprodukowane przez Polskie Radio Rzeszów do maja br., większość zostanie przekazana niżańskiemu Aresztowi Śledczemu. Finał przedsięwzięcia odbędzie się w Dniu Matki, 26 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Wówczas panie odbywające kary spotkają się z dziećmi (także swoimi), przeczytają bajki i wiersze oraz przekażą dzieciom płyty „Bajki niezapominajki”. Osadzone w niżańskim Areszcie Śledczym przygotowują także kilka projektów okładki płyty CD z których zostanie wybrany jeden.

"Sądzimy, że „Bajki – niezapominajki” to unikalny w skali kraju projekt o charakterze społecznym, resocjalizacyjnym, medialnym i kulturalnym. Z jednej strony pomaga skazanym matkom w lepszym kontakcie z dziećmi, a z drugiej – ujawnia talenty osadzonych i pozwala zwyczajnie „uwierzyć w siebie” - mówi Roman Adamski, dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów.

Komentarze

Powiązane

04.04.25, 14:00
| radio / audio » informacje | prasa » informacje
Odkryć ukryte i niedopowiedziane. Rozmowy Iwony Kutyny z finalistami Nagrody Woyciechowskiego 2024
W podcaście „Odkryć ukryte i niedopowiedziane” Iwona Kutyna, dziennikarka Radia ZET, rozmawia z finalistami konkursu o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024.
03.04.25, 23:10
| radio / audio » informacje
RMF FM po latach przerwy poszerza program o lokalne treści
Od 1 kwietnia br., Radio RMF FM wprowadziło emisje lokalnych treści w sześciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Trójmieście.
03.04.25, 18:24
| radio / audio » informacje
Nowy septet Marka Pospieszalskiego na żywo w Dwójce
Program 2 Polskiego Radia przygotował koncert w wykonaniu multiinstrumentalistów i improwizatorów - nowego septetu Marka Pospieszalskiego. W piątek, 4 kwietnia br. o godz. 18.00 w cyklu „Jazzowy Klub Polskiego Radia” muzycy zaprezentują premierowe utwory znanego saksofonisty. 
02.04.25, 18:15
| radio / audio » informacje
270 km na rowerach. Charytatywna wyprawa rowerowa dziennikarzy Radia VOX FM
Radio VOX FM organizuje charytatywną wyprawę rowerową, w której prezenterzy porannego programu „Pierwsza zmiana”: Julina Chren, Konrad Piwowarski i Paweł Pawelec pokonają w sumie aż 270 km na trasie Białystok-Lublin.
01.04.25, 15:30
| radio / audio » informacje
Nowy wymiar radia. RMF ON w odświeżonej odsłonie
Internetowa platforma audio RMF ON pojawiła się w odświeżonej odsłonie. Serwis ma wyróżniać się intuicyjnym layoutem oraz rozwiązaniami technologicznymi poprawiającymi komfort użytkowników. Nową wersję platformy promuje hasło „Nowy wymiar radia”. 
31.03.25, 13:00
| radio / audio » informacje
Marcin Wojciechowski przechodzi z Radia Zet do Jedynki. Zmiany w ramówce
1 kwietnia br. do zespołu Programu Pierwszego Polskiego Radia dołączy dziennikarz Marcin Wojciechowski, który wspólnie z Ulą Kaczyńską poprowadzi w nowej formule audycję „Folder Ulubione”. Zmienia się także wieczorne pasmo publicystyki i informacji.
31.03.25, 10:11
| radio / audio » ludzie
Awanse w redakcji Radia TOK FM
Tomasz Krzemiński awansuje na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Radia TOK FM, Olga Tanajewska zostanie sekretarzem redakcji, a z kolei Krzysztof Woźniak szefem anteny.
31.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Żądza pieniądza powraca do Radia ZET. Zmiany w ramówce stacji
31 marca br. rozpoczyna się antenowa zabawa, którą Radio ZET przygotowało na wiosnę dla swoich słuchaczy. Pula nagród wynosi 1,5 mln zł, a finał każdej rozgrywki będzie odbywał się w nowym popołudniowym paśmie – „Razem lepiej”.
30.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny i Pomiędzy w Radiu Nowy Świat
„Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny” i „Pomiędzy” to dwie nowe propozycje programowe, które zadebiutują na antenie Radia Nowy Świat.
27.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Antyradio zamiast Rock Radia w Opolu
Od 30 marca br. mieszkańcy Opola i części województwa na częstotliwości 106,6 FM będą mogli słuchać Antyradia z portfolio Grupy Eurozet.
Subskrybuj RSS działu radio / audio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.