06.04.12, 21:11

Polskie Radio Rzeszów współorganizuje nietypowe wydarzenie społeczne

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Dziewięć pań odbywających kary w Areszcie Śledczym w Nisku zdecydowało się na nagranie własnym głosem wierszy i bajek dla dzieci, także dla swoich pociech. Repertuar stanowią utwory Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry oraz niżańskiego pisarza Andrzeja Moskala. Ten ostatni nieodpłatnie udostępnił swoje wiersze na potrzeby tego przedsięwzięcia. Utwory zostaną nagrane przez Polskie Radio Rzeszów i zwielokrotnione w postaci płyt CD.

W czwartek, 29 marca 2012 roku o godzinie 9.00 w studiu nr 1 Polskiego Radia Rzeszów rozpocznie się nagrywanie materiału literackiego. Towarzyszyć im będą m.in.: mjr Simona Wójtowicz – pomysłodawczyni przedsięwzięcia (kierownik penitencjarny z Aresztu Śledczego w Nisku), kpt. Jarosław Wójtowicz (rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie), mł. chor. Barbara Chamot (psycholog z Aresztu Śledczego w Nisku) oraz Andrzej Moskal (niżański pisarz, współtwórca repertuaru na płytę). Nad interpretacją głosową popracuje  Przemysław Tejkowski (aktor, były dyrektor rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej i były wiceprezes Telewizji Polskiej).

Płyty z „Bajkami niezapominajkami” zostaną wyprodukowane przez Polskie Radio Rzeszów do maja br., większość zostanie przekazana niżańskiemu Aresztowi Śledczemu. Finał przedsięwzięcia odbędzie się w Dniu Matki, 26 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Wówczas panie odbywające kary spotkają się z dziećmi (także swoimi), przeczytają bajki i wiersze oraz przekażą dzieciom płyty „Bajki niezapominajki”. Osadzone w niżańskim Areszcie Śledczym przygotowują także kilka projektów okładki płyty CD z których zostanie wybrany jeden.

"Sądzimy, że „Bajki – niezapominajki” to unikalny w skali kraju projekt o charakterze społecznym, resocjalizacyjnym, medialnym i kulturalnym. Z jednej strony pomaga skazanym matkom w lepszym kontakcie z dziećmi, a z drugiej – ujawnia talenty osadzonych i pozwala zwyczajnie „uwierzyć w siebie” - mówi Roman Adamski, dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów.

Komentarze

Powiązane

17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
08.09.23, 06:00
| radio » informacje
Słuchowisko Polskiego Radia w finale Festiwalu Prix Europa
Słuchowisko "Taki, co umiera" zostało zakwalifikowane do finału festiwalu "Prix Europa". Nagrody zostaną ogłoszone podczas gali w Berlinie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.