06.04.12, 21:11
Polskie Radio Rzeszów współorganizuje nietypowe wydarzenie społeczne
Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.
Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.
Dziewięć pań odbywających kary w Areszcie Śledczym w Nisku zdecydowało się na nagranie własnym głosem wierszy i bajek dla dzieci, także dla swoich pociech. Repertuar stanowią utwory Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry oraz niżańskiego pisarza Andrzeja Moskala. Ten ostatni nieodpłatnie udostępnił swoje wiersze na potrzeby tego przedsięwzięcia. Utwory zostaną nagrane przez Polskie Radio Rzeszów i zwielokrotnione w postaci płyt CD.
W czwartek, 29 marca 2012 roku o godzinie 9.00 w studiu nr 1 Polskiego Radia Rzeszów rozpocznie się nagrywanie materiału literackiego. Towarzyszyć im będą m.in.: mjr Simona Wójtowicz – pomysłodawczyni przedsięwzięcia (kierownik penitencjarny z Aresztu Śledczego w Nisku), kpt. Jarosław Wójtowicz (rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie), mł. chor. Barbara Chamot (psycholog z Aresztu Śledczego w Nisku) oraz Andrzej Moskal (niżański pisarz, współtwórca repertuaru na płytę). Nad interpretacją głosową popracuje Przemysław Tejkowski (aktor, były dyrektor rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej i były wiceprezes Telewizji Polskiej).
Płyty z „Bajkami niezapominajkami” zostaną wyprodukowane przez Polskie Radio Rzeszów do maja br., większość zostanie przekazana niżańskiemu Aresztowi Śledczemu. Finał przedsięwzięcia odbędzie się w Dniu Matki, 26 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Wówczas panie odbywające kary spotkają się z dziećmi (także swoimi), przeczytają bajki i wiersze oraz przekażą dzieciom płyty „Bajki niezapominajki”. Osadzone w niżańskim Areszcie Śledczym przygotowują także kilka projektów okładki płyty CD z których zostanie wybrany jeden.
"Sądzimy, że „Bajki – niezapominajki” to unikalny w skali kraju projekt o charakterze społecznym, resocjalizacyjnym, medialnym i kulturalnym. Z jednej strony pomaga skazanym matkom w lepszym kontakcie z dziećmi, a z drugiej – ujawnia talenty osadzonych i pozwala zwyczajnie „uwierzyć w siebie” - mówi Roman Adamski, dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów.
Komentarze