08.06.15, 07:00

Znamy laureatów 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Fundacja Mimo Wszystko

10-letnia Anna Dąbrowska z Wesołej i 20-letnia Angela Wawrzyk z Czeladzi zostały laureatkami tegorocznego 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Nazwiska zwycięzców ogłoszono w sobotę późnym wieczorem na scenie pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym w Krakowie, po zakończeniu koncertów finałowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Obie laureatki – w kategoriach dla dzieci i dla dorosłych - oprócz statuetki Zaczarowanego Ptaszka otrzymały także roczne stypendia w wysokości 24 tys. zł, ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Zwycięzcy kolejnych miejsc uhonorowani zostali stypendiami: 12-letni Antoni Sorówka ze Szczecina (w kategorii dziecięcej) i 20-letnia Milena Wiśniewska z Malborka (w kategorii dorosłych) jako zdobywcy drugich miejsc uzyskali stypendium w wysokości 10 tys. zł. Stypendia w wysokości 5 tys. zł otrzymali zdobywcy trzecich miejsc 11-letnia Oliwia Maciejuniec z Nowogardu i 22-letnia Monika Wójcikowska z Ożarowa.

Dwanaścioro finalistów (po sześć w każdej kategorii wiekowej) wykonywało piosenki z najpopularniejszych polskich filmów i seriali oraz piosenkę w duecie z towarzyszącą im gwiazdą. Ania Dąbrowska zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Hyżym jego piosenkę "Na chwilę", a Angela Wawrzyk porywająco zaśpiewała z zespołem Enej "Skrzydlate ręce". Finalistom towarzyszyli także Irena Santor, Edyta Geppert, Marika i Rafał Brzozowski.

Jak podkreślił przewodniczący jury Krzesimir Dębski, poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki. - Ci młodzi ludzie śpiewają, uczą się i studiują na różnych kierunkach, a dodatkowo zajmują się muzyką. To dobry przykład dla nas wszystkich – uczmy się! Gratulujemy wszystkim wykonawcom, poziom był naprawdę wysoki – powiedział Krzesimir Dębski. Oprócz niego w jury zasiadali: Ewa Błaszczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Sadowska, Halina Mlynkova-Wronka, Magdalena Waligórska (sekretarz), Piotr Głowacki, Adam Nowak, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Stuhr i zespół Motion Trio, tj. Paweł Baranek, Marcin Gałażyn i Janusz Wojtarowicz.

Oba finałowe koncerty były rejestrowane przez TVP2, ich emisję przewidziano na czerwiec.

Finał 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbywał się w ramach 12. Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", objętych honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej. Zwieńczeniem będzie wieczorny koncert "Razem Mimo Wszystko" w niedzielę na Rynku Głównym z udziałem laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i gwiazd. Wystąpią m.in.: Halina Mlynkova-Wronka, Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Ania Rusowicz, Maria Sadowska, Adam Nowak, Łukasz Baruch z grupa wokalną Mezalians Art. Podczas koncertu Anna Dymna zaprezentuje działalność sześciu organizacji pozarządowych, które w różnych dziedzinach pomagają potrzebującym. Będą to Fundacja "Sprawni inaczej", Stowarzyszenie "Piękne Anioły", Fundacja "2 plus 4", Fundacja Przeciwko Leukemii, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i Fundacja "Wygrajmy razem".

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.