20.06.16, 07:00

W Krakowie odbył się finał 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Fundacja Mimo Wszystko

18 czerwca br., wieczorem odbył się w Krakowie finałowy koncert 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Przed publicznością wystąpiło dwanaście niepełnosprawnych osób, wspieranych przez Anitę Lipnicką, Katarzynę Nosowską, Natalię Przybysz, Mieczysława Szcześniak, Alicję Majewska i Damiana Ukeje.

Finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oceniało jury, w składzie: Ewa Błaszczyk, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Daukszewicz, Krzysztof Globisz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Włodzimierz Korcz, Monika Kuszyńska, Wojciech Mazolewski, Leszek Aleksander Moczulski, Ewa Telega i Magdalena Waligórska.

Lauretów, wyłoniono w dwóch grupach wiekowych: do 16 i powyżej 16 roku życia. W pierwszej z nich zwyciężyła Urszula Kowalska. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Błach, a trzecie Viktoria Pongowska. 11-letnia Ula Kowalska ze Skierniewic zdobyła serca publiczności i uznanie jurorów brawurowo śpiewając w duecie z Natalią Przybysz utwór "Nie będę twoją laleczką", a solo "Białą armię" z repertuaru Beaty Kozidrak.

W kategorii powyżej 16 roku życia laureatką została Aleksandra Bogucka, II miejsce zajęła Joanna Kryś, a trzecie Aleksandra Orłowska. Pochodząca z Tarnowa Aleksandra Bogucka uczy się w Warszawie w Policealnym Studium Jazzu. Na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wystąpiła po raz drugi, w duecie z Mieczysławem Szcześniakiem zaprezentowała piosenkę "Spoza nas", a solo "Walc Embarras" z repertuaru Ireny Santor. Wiceprezes Zarządu TVP SA Maciej Stanecki i wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha wręczyli Aleksandrze Boguckiej zaproszenie do udziału w przyszłorocznym koncercie 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Zwyciężczynie otrzymały Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz roczne stypendia w wysokości 24 tys. zł, a laureatki oprócz statuetek nagrody finansowe za II miejsce - 10 tys. zł, za trzecie – 5 tys. zł.

Sobotni koncert był jednym z wydarzeń Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", organizowanych przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". W niedzielne przednie, na Rynku Głównym odbyły się rozgrywki sportowe z udziałem niepełnosprawnych sportowców. Byli wśród nich reprezentanci goalballa, piłki nożnej, szermierki, koszykówki, rugby, hokeja halowego i dyscyplin siłowych, m.in. startujący podczas tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro Rafał Wilk, uprawiający handbike czyli kolarstwo na rowerze z napędem ręcznym. Ponadto zaplanowano mecz siatkówki pomiędzy niepełnosprawnymi zawodnikami i drużyną gwiazd. Gwiazdy reprezentować będą m.in.: Przemysław Saleta, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Schimschainer, Rafał Mroczek, Piotr Głowacki.

Finaliści festiwalu Zaczarowanej Piosenki ponownie wystąpią na krakowskim Rynku Głównym w niedzielę wieczorem podczas koncertu "Jeden świat".

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.