05.09.16, 10:00

Europejska premiera Powidoków Andrzeja Wajdy w Rzymie

Logo dystrybutora "Powidoków" - Akson Studia
Fot.: materiały prasowe

„Powidoki” Andrzeja Wajdy będą miały europejską premierę w ramach Festiwalu Filmowego w Rzymie – Festiwal La Festa del Cinema odbędzie się w dniach od 13 do 23 października br. Do polskich kin film trafi 13 stycznia 2017 roku.

Andrzej Wajda, jeden z największych mistrzów światowego kina, w swoim najnowszym filmie „Powidoki” przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, w którego wcielił się Bogusław Linda.

"„Powidoki” to portret wybitnego artysty, który w czasach socrealizmu, pozostał wierny własnej wizji sztuki, charyzmatycznego człowieka, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów" - powiedział Andrzej Wajda.

W roli Władysława Strzemińskiego wystąpił jeden z najbardziej lubianych i cenionych aktorów polskiego kina - Bogusław Linda, który u Wajdy wystąpił w takich filmach jak „Pan Tadeusz” czy w nominowanym do Oskara dla najlepszego filmu zagranicznego „Człowiek z żelaza”. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, znany m.in. ze swojej pracy przy „Pianiście” Romana Polańskiego, która przyniosła mu César Award, Europejską Nagrodę Filmową i nominację do Oskara.

Festiwal w Rzymie  postanowił uczcić 90. urodziny zdobywcy Złotej Palmy. Z tej okazji zostanie przygotowana uroczysta konferencja w prestiżowym Teatro della Musica, której gościem honorowym będzie Andrzej Wajda. Towarzyszyć mu będą twórcy filmu m.in.: Bogusław Linda i Paweł Edelman. Na tym wyjątkowym wydarzeniu swoją obecność potwierdzili zdobywcy Oskarów Meryl Streep, Tom Hanks oraz Oliver Stone.

Komentarze

Powiązane

16.11.23, 20:46
| internet » e-commerce | kultura » książki
Rosną przychody Legimi. Spółka nie wyklucza kolejnych podwyżek
Firma Legimi działająca w modelu subskrypcyjnym na polskim rynku e-książki, realizuje strategię rozwoju związaną ze wzrostem przychodów ze sprzedaży.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
13.11.23, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ogłoszono laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023
W niedzielę, 12 listopada br. podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2023 statuetki w czterech kategoriach odebrali: Filip Zylber i Piotr Śliskowski, Maria Pomianowska , Krzysztof Masłoń oraz Jarosław Jakubowski.
08.11.23, 08:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
Maria Pomanowska, Piotr Baron i Marek Piekarczyk nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
7 listopada br. podczas konferencji prasowej, zostały ogłoszone nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023.
28.10.23, 09:49
| reklama & PR » informacje | kultura » muzyka
Portraits of Nature Aleksandry Świgut. VeloBank wydał płytę w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery.
23.10.23, 21:00
| kultura » książki
Pierwszy milion Szczepana Twardocha
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że łączny nakład sprzedanych książek Szczepana Twardocha przekroczył właśnie milion egzemplarzy.
23.10.23, 09:38
| radio » informacje | kultura » informacje
Strefa Rozmów Radia 357 na Inside Seaside. Wśród gospodarzy Niedźwiecki, Strzyczkowski i Olszański
Radio 357 zorganizuje Strefę Rozmów Radia 357 podczas Inside Seaside, które poprowadzą dziennikarki i dziennikarze współorganizatora festiwalu.
18.10.23, 19:00
| kultura » informacje
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera 2023. Lista nominowanych
Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, wyłoniła troje nominowanych w każdej kategorii.
12.10.23, 20:53
| kultura » książki
Trudna sztuka latania. Autobiografia Martyny Jakubowicz od Wydawnictwa ZNAK
„Trudna sztuka latania” intymna autobiografia Martyny Jakubowicz tonie tylko opowieść o muzycznej karierze, ale przede wszystkim o życiu, miłości i trudnych wyborach.
11.10.23, 19:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
V edycja Katowice Music Colours Festival na żywo na internetowej stronie Radia Katowice
21 października br. w Studiu Koncertowym Radia Katowice im. Jerzego Haralda odbędzie się V edycja Katowice Music Colours Festival. Wystąpią kwartet Ziemia oraz grupa KaZióGra.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 26.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.