12.11.18, 19:00

Nowy Hitman i postapokalipsa online. Wydawniczy tydzień gier (12-16.11.2018)

Fallout 76
Fot. materiały prasowe

Zbliżająca się połowa listopada br. oznacza ostatnie duże premiery. Główne produkcje wydawane przez największych producentów znajdują się już na rynku, a z każdym kolejnym tygodniem gier AAA będzie coraz mniej. Jakie największe produkcje ukażą się w okresie od 12 do 16 listopada?

Hitman 2

13 listopada br. na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One ukaże się „Hitman 2” – trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanymi. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2016 r. „Hitmana”. Za produkcję tytułu po raz kolejny odpowiedzialne jest IO Interactive, które wykupiło prawo do marki od Square-Enix. Wobec tego wydawcą najnowszej części jest Warner Bros. Interactive Entertainment.

W „Hitmanie 2” gracze po raz kolejny wcielają się w postać Agenta 47 – bezdusznego zabójcy, który bez wahania wykonuje skomplikowane zlecenia swoich klientów. Gra kontynuuje historię z pierwszej części, w której bohater podąża tropem jednego ze swoich klientów.

W produkcji po raz kolejny gracze będą mieli za zadanie eliminować poszczególne cele, stopniowo zbliżając się do fabularnego rozwiązania. W każdej misji będzie należało wytropić przeciwnika i odnaleźć najlepszy sposób na jego eliminację. Aby to osiągnąć, gracze będą mogli podsłuchiwać rozmowy, przebierać się za funkcjonariuszy, poznawać elementy otoczenia i ewentualne nawyki osoby, którą będą musieli zabić.

Nowością w serii jest tryb wieloosobowy, w którym dwójka graczy realizuje wspólne zadania. Tryb nosi miano „Sniper Assassin”. „Hitman 2” po raz kolejny zrealizowany jest przy użyciu silnika Glacier Engine 2, który pozwala na generowanie wielu neutralnych jednostek na jednym obszarze. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lubRadeon HD 7870
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1070 lub AMD GPU Radeon RX Vega 56 8GB
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Spyro Reignited Trilogy

13 listopada br. na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje „Spyro Reignited Trilogy” stanowiący reboot serii, która ujrzała światło dzienne w czasach pierwszego PlayStation. Producentem zestawu jest Toys for Bob, a za wydanie międzynarodowe odpowiada Activision Blizzard. Na rynku polskim wydawcą została Cenega.

„Spyro Reignited Trilogy” to zestaw trzech gier z PlayStation. Są nimi: „Spyro the Dragon”, „Spyro 2: Ripto’s Rage!” oraz „Spyro: Year of the Dragon”. Wszystkie produkcje zostały stworzone od podstaw, z wykorzystaniem nowego silnika graficznego. Oznacza to m.in., że produkcja będzie operowała na nowej, ale nadal bajkowej oprawie wizualnej i stworzonym od podstaw systemie sterowania wspierającym dwie gałki analogowe.

W grach po raz kolejny gracze wcielą się w postać niewielkiego smoka Spyro, który będzie ratował swoich przyjaciół walcząc z przeciwnikami, rozwiązując zagadki i przemierzając platformowe etapy.

„Spyro Reignited Trilogy” umożliwia zabawę tylko w trybie dla pojedynczego gracza. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 7.

Fallout 76

14 listopada br. na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych zadebiutuje „Fallout 76” – multiplayerowa odsłona serii postapokaliptycznych gier RPG. Za jej produkcję i wydawanie na rynku międzynarodowym odpowiada Bethesda Softworks. Na rynku polskim grę wydaje Cenega.

Nowa odsłona jest w serii pierwszą częścią, która w całości operuje na trybie multiplayer. W „Fallout 76” gracze będą mogli stworzyć od podstaw swoją postać i eksplorować rejony postapokaliptycznej Nowej Kalifornii. Według fabuły rejon ten uniknął zmasowanego ataku nuklearnego, dlatego w odróżnieniu od pozostałych części serii gracze napotkają tutaj zieleń, wodę, ale także skażoną promieniowaniem florę i faunę.

Pod kątem rozgrywki będzie to sandbox online z dużym (czterokrotnie większym niż w „Fallout 4”), otwartym światem, w którym gracze będą wykonywać powierzane im zadania. Rozwój postaci został zmodyfikowany, ale nadal opiera się na systemie S.P.E.C.I.A.L., znanym z poprzednich części. Poszczególni gracze będą mogli spotykać się w wirtualnym świecie i w zależności od woli walczyć ze sobą lub zawierać współprace. Dodatkowo w „Fallout 76” powraca system budowania baz, do których wymagane będą surowce.

Produkcja działa na ulepszonym silniku fizycznym „Fallouta 4”. Pozwala on na generowanie dynamicznego systemu pogody, jak również na modyfikację terenu (w grze ma istnieć możliwość bombardowania terenu pociskami nuklearnymi, aby niszczyć wrogie struktury, ale także pozyskiwać nowe surowce). „Fallout 76” nie zaoferuje trybu dla jednej postaci. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18. Wydanie na komputery osobiste nie ukaże się na platformie Steam, a będzie ograniczone do dedykowanej platformy wydawcy – Bethesda.net.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForceGTX 780 lub AMD Radeon R9 285,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290X,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Underworld Ascendant

15 listopada br. ukaże się „Underworld Ascendant” – pierwszoosbowa gra RPG. Za jej produkcję odpowiedzialne jest Other Side Entertainment, a za wydanie 505 Games. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych. Porty na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nindendo Switch przewidziane są na 2019 r. Na czele projektu stanął Paul Neurath – współtwórca „Ultimy” (której następcą jest nazywane „UnderworldAscendant”).

W produkcji gracze wcielają się w jedną z trzech klas wykreowanej przez siebie postaci: maga, wojownika i łotrzyka. W produkcji opowiedziana zostanie historia magicznej krainy, w której trzy rasy walczą o dominację. Większość lokacji będzie rozgrywała się pod ziemią i pozwoli postaci podróżować po lochach, labiryntach i rozmaitych osadach. Jako bohater gracz będzie mógł decydować o losach świata poprzez podejmowane decyzje.

Stworzony system rozwoju postaci umożliwi wybieranie różnych opcji rozwoju. Wobec tego nawet rozpoczynając jako wojownik gracz będzie miał możliwość wybierania umiejętności magicznych. Walka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym, jednak poza bezpośrednimi starciami produkcja zaoferuje skradanie i zastawianie pułapek.

„Underworld Ascendant” tworzone jest na silniku graficznym Unity i ma oferować zaawansowany silnik fizyczny. Produkcja dostała ograniczenie wiekowe PEGI 16.

Wymagania systemowe

Minimalne:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForceGTX 960 (3GB) lub AMD R9 280 (3GB)
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 1500x
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1060 (6GB) lub Radeon RX 480 (8GB)
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

The Sims 4: Zostań Gwiazdą

16 listopada swoją premierę będzie miał dodatek do gry „The Sims 4” nazwany „Zostań Gwiazdą”. Produkcja zostanie wydana tylko na komputerach osobistych. Za produkcję odpowiada EA Maxis, za wydanie globalne Electronic Arts Inc., a za wydanie Polskie Electronic Arts Polska. Produkcja zostanie upubliczniona tylko na platformie Origins.

Dodatek rozbudowuje podstawową wersję gry o nową zawartość związaną z możliwością podjęciem zawodu takiego jak aktor czy piosenkarz. Rozpoczynając od mało rozpoznawalnej persony sim gracza będzie mógł piąć się po szczeblach kariery dzięki ćwiczeniom i odpowiedniemu PR-owi (np. w social mediach), aż do momentu zostania gwiazdą. Dodatek wprowadza także nową lokację Del Sol Valley.

„The Sims 4: Zostań Gwiazdą” jako dodatek wymaga podstawowej wersji gry. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.