31.01.22, 11:48

Zmiana dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery

Rafał Ogrodnik i Jarosław Wichowski, fot.: materiały prasowe

Rafał Ogrodnik przechodzi do globalnych struktur Discovery. Z kolei Jarosław Wichowski dołącza do zarządu TVN Grupa Discovery.

1 lutego br. nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery. Rafał Ogrodnik, dotychczasowy dyrektor finansowy i operacyjny TVN Grupa Discovery będzie pełnił w globalnych strukturach firmy funkcję SVP Global Integration - Finance. W swojej nowej roli zajmie się planowaniem i przygotowaniami do zapowiadanej integracji Discovery z Warner Media w obszarze finansów. Do zarządu TVN Grupa Discovery dołączy Jarosław Wichowski, który zastąpi Rafała Ogrodnika w roli CFO i COO firmy.

Ogrodnik, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery, będzie od lutego zajmował w globalnych strukturach Discovery stanowisko SVP Global Integration - Finance. W nowej roli będzie nadzorował zapowiadane połączenie firmy z Warner Media od strony finansowej.

W strukturach TVN Grupa Discovery, w roli CFO i COO zastąpi go Jarosław Wichowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrażanie polityki budżetowej, funkcje operacyjne oraz wsparcie biznesu. Wejdzie również w skład zarządu TVN S.A.

Kim jest Rafał Ogrodnik? 

Rafał Ogrodnik dołączył do Discovery w lutym 2014 r. Zajmował stanowisko CFO w Discovery Networks dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, będącego częścią Discovery Communications. W tej roli był odpowiedzialny za pełne spektrum finansowego zarządzania regionem, planowanie biznesowe a także za kluczowe kwestie operacyjne. Po połączeniu Discovery z TVN wszedł do zarządu TVN Grupa Discovery pełniąc rolę CFO i COO grupy. Uprzednio zajmował podobne stanowiska w innych międzynarodowych firmach, takich jak Avon Cosmetics Europe, Sandoz Polska i British-American Tobacco. W swojej karierze Ogrodnik skupiał się na wsparciu komercyjnych aspektów działalności organizacji, zarządzał procesami reorganizacji modeli biznesowych, fuzjami i znaczącymi projektami inwestycyjnymi. Posiada kwalifikacje zawodowe instytutu CIMA, uznane globalnie kwalifikacje finansowe dla biznesu oraz tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Kim jest Jarosław Wichowski?

Jarosław Wichowski przed dołączeniem do TVN Grupa Discovery pracował w PwC Polska na stanowisku Chief Operating Officer, gdzie zajmował się sprawami operacyjnymi i wsparciem biznesu. Wcześniej, przez blisko 20 lat, był związany z firmami koncernu PepsiCo – w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej oraz USA – gdzie był odpowiedzialny za wszelkie aspekty zarządzania finansami. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję CFO. Był również liderem i partnerem biznesowym, sprawującym pieczę nad planowaniem strategicznym, rozwojem biznesu, M&A, projektami transformacyjnymi, integracyjnymi i optymalizacyjnymi oraz wdrażaniem systemów wspierających biznes. Doświadczenie międzynarodowe zdobył podczas blisko 11 lat spędzonych za granicą na Węgrzech i w USA. Karierę zawodową rozpoczynał w dziale audytu firmy Coopers & Lybrand (obecnie PwC), gdzie zdobył dogłębne doświadczenie finansowe oraz uzyskał uznane międzynarodowo uprawnienia biegłego rewidenta organizacji ACCA. Wichowski uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, studiował także na Uniwersytecie w Birmingham oraz ukończył International Executive Programme na INSEAD.

Komentarze

Powiązane

03.02.23, 10:47
| telewizja / VOD » informacje
Bogata oferta seriali w wiosennej ramówce Polsatu
Wiosenna ramówka Polsatu to głównie kontynuacje znanych formatów. Jeden element odróżnia wiosenną ofertę stacji od poprzednich sezonów – to wysyp telewizyjnych premier seriali, które debiutowały wcześniej w Polsat Box.
03.02.23, 09:59
| telewizja / VOD » informacje
Wiosenna ramówka TVN bez fajerwerków. Dwa nowe formaty i premiery seriali
Wiosenna oferta stacji TVN to głównie kontynuacje dobrze znanych pozycji. Nowością będzie gra telewizyjna „Kto wie?”, nowy serial paradokumentalny, a także serial komediowy „Mój agent”.
02.02.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszył oficjalnie szósty multipleks Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska S.A. 31 stycznia br. podpisała umowę ze spółką Emitel S.A., operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego. Umowa została zawarta na cztery lata i weszła w życie 1 lutego r.
02.02.23, 12:04
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Iberion wygrywa w sądzie z TVP
Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczył materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu Jacka Kurskiego,. byłego już prezesa TVP.
02.02.23, 07:45
| telewizja / VOD » badania rynku
Polacy planują oszczędności w wydatkach na rozrywkę i gastronomię
Z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej oszczędności gospodarstw domowych najbardziej odbiją się na wydatkach na rozrywkę i jedzenie na mieście - wynika z badania firmy doradczej Bain & Company.
01.02.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FIGHTIME HD w ofercie AVIOS
Sieć IPTV AVIOS jako pierwsza w Polsce wprowadziła do oferty program FIGHTIME HD dostępny dotychczas jedynie poprzez przeglądarkę internetową.
31.01.23, 20:30
| telewizja / VOD » seriale
HBO zamawia II sezon serialu The Last of Us
Serial „The Last of Us" powróci z drugim sezonem. Serial Craiga Mazina i Neila Druckamanna to drugi największy debiut HBO w pierwszym tygodniu premiery, tuż za „Rodem smoka".
31.01.23, 08:38
| telewizja / VOD » informacje
SkyShowtime zadebiutuje w Polsce 14 lutego
SkyShowtime, nowy europejski serwis streamingowy od 14 lutego br. będzie dostępny w Polsce, a także Albanii, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Cena za miesięczny dostęp na polskim rynku wyniesie 24,99 zł.
30.01.23, 16:47
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
XTB będzie współpracować z Kanałem Sportowym
Kanał Sportowy rozpoczął współpracę z XTB, polską platformą inwestycyjną o zasięgu światowym.
30.01.23, 16:00
| telewizja / VOD » seriale
Cały sezon nowego serialu Lulu w reżyserii Kingi Dębskiej w Polsat Box Go
W Polsat Box Go udostępniono cały sezon nowego serialu „Lulu” z Anną Dereszowską w roli głównej. Za reżyserię i scenariusz produkcji odpowiada Kinga Dębska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 07.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.