01.01.23, 09:00

ALDI w świątecznych akcjach pomocowych

Współpraca ALDI z Caritasem w świątecznej akcji charytatywnej dla Ukrainy, fot.: materiały prasowe

Współpraca z Caritasem w ramach świątecznej akcji pomocy rodzinom z Ukrainy, wsparcie dzieci z domów dziecka, dołączenie do inicjatywy 4U HUB rozwijanej przez Grupę Dentsu Polska oraz wewnętrzny projekt #teamALDI Razem możemy więcej to działania, na które ALDI szczególnie stawia w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Sieć ALDI w tym szczególnym okresie w roku nie zapomina o potrzebujących. W ramach współpracy z Caritasem dyskonter wspiera ukraińskie rodziny będące pod opieką Organizacji przygotowując dla nich paczki z produktami marek własnych. Trafią one do 100 ukraińskich rodzin.

Wspieranie współpracowników w akcji #teamALDI Razem możemy więcej

W tym roku po raz trzeci sieć zorganizowała wewnętrzną akcję #teamALDI Razem możemy więcej. Jej celem jest integracja zespołowa i wzmacnianie kultury przedsiębiorczości w ALDI poprzez wsparcie koleżanek i kolegów ze sklepów w ich pracy w okresie okołoświątecznym. Akcja skierowana jest do wszystkich pracowników biurowych, którzy – w określonym miejscu i terminie – pomagali zespołom sklepowym w wypakowywaniu towaru na półki, porządkowaniu półek i uzupełnianiu braków. Akcja prowadzona jest przy okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia od 2021 r. i dotychczas wzięło w niej udział łącznie 250 pracowników.Akcja trwała do 23 grudnia br. W tym okresie pracownik biurowy mógł pracować jeden dzień w sklepie. Praca trwała osiem godzin. W akcji udział biorą wszystkie sklepy ALDI w całej Polsce.

Prezenty dla potrzebujących dzieci

Pracownicy ALDI z własnej inicjatywy postanowili spełnić prezentowe marzenia podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu Katowic i Chorzowa. Dzieci na kartkach pisały, co chciałaby otrzymać w prezencie pod choinką, a pracownicy losując kartki wcielili się w postać Mikołaja. Zebrane w ten sposób upominki trafiły do domów dziecka. Wśród prezentów były zabawki, słodycze, ubrania, drobny sprzęt elektroniczny i kosmetyki.

W ramach świątecznej pomocy dyskonter wspiera także Ośrodek Pielęgniarsko- Opiekuńczy „Ufność” w Częstochowie, którego podopiecznymi są dzieci w wieku do trzech lat. Pracownicy ALDI i klienci wybranych sklepów w Polsce mają możliwość przekazać do 20 grudnia produkty żywnościowe i środki higieniczne przeznaczone dla dzieci. Dedykowane na tę okoliczność kosze zostały ustawione w Centrali ALDI w Katowicach, biurach Centrum Dystrybucyjnego w Chorzowie oraz w sklepach w Częstochowie, Zielonej Górze oraz Nysie.

Akcja 4U HUB

ALDI nie poprzestało na tym i włączyło się także w Inicjatywę 4U HUB, do której sieć została zaproszona przez grupę Dentsu Polska. Akcja miała na celu wsparcie osób z Ukrainy i zorganizowanie dla nich wigilijnego poczęstunku. Podczas wigilijnego spotkania przeprowadzono wspólne gotowanie, życzenia, i wręczanie prezentów. ALDI i tym razem dostarczyło produkty do wykorzystania przy wigilijnym stole i słodkie upominki dla najmłodszych.

Komentarze

Powiązane

15.03.24, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwa w krachlach. To drugi taki browar w Polsce
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek linię „piw góralskich” w krachlach (grube brązowe butelki, z kabłąkowym zamknięciem i białym korkiem). W luksusowych opakowaniach browar będzie na razie sprzedawał trzy swoje piwa.
13.03.24, 09:59
| biznes i technologie » informacje
Innowacje w olejach samochodowych: Jak nowe technologie poprawiają wydajność silnika
Rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę w każdej dziedzinie życia, a przemysł motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Szczególną uwagę poświęca się innowacjom w zakresie olejów samochodowych, które są niezbędne dla wydajności i trwałości silników. ARTYKUŁ SPONSOROWANY
03.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Polacy pokochali automaty paczkowe
W ciągu ostatnich dwóch lat rynek automatów paczkowych w Polsce przeszedł znaczącą transformację. W tym roku ich liczba może przekroczyć aż 45 tys. takich urządzeń.
02.02.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
5G na nowych częstotliwościach w Play
Sieć Play uruchamia sieć 5G na nowych częstotliwościach 3500-3600 MHz. Operator uzyskał pierwsze pozwolenia radiowe na użytkowanie pasma C od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowe zasoby mają pozwolić znacznie zwiększyć pojemność oraz prędkość sieci nowej generacji do 1 Gb/s.
20.01.24, 08:00
| biznes i technologie » informacje
Irina Lipczyk-Kolakovska z e-muzyka w zarządzie Merlin
Merlin, organizacja będąca partnerem dla niezależnych firm zajmujących się licencjonowaniem muzyki cyfrowej, ogłosiła nowego zarządu i powitaniem sześciu nowych członków. Wśród nich jest przedstawicielka firmy e-muzyka.
13.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Polski Ład wykończył mikroprzedsiębiorców. Andrzej Sadowski: doszło do dramatycznej zapaści w planowaniu przyszłości w gospodarce
Zdaniem ekonomistów, Polski Ład był skokowym wzrostem i ciężarów nałożonych na przedsiębiorców, jak również dodatkowych obowiązków biurokratycznych.
13.01.24, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Miniaturowa wersja sklepu Kaufland w kolekcji klocków PLAYMOBIL
W świątecznej ofercie Kaufland pojawiła się unikatoa kolekcja klocków PLAYMOBIL odwzorowująca sklep Kaufland,. Oprócz zabawkowych produktów, wózków i koszyków, miniaturowy market może również posiadać piekarnię, stoisko z owocami i warzywami.
12.01.24, 07:45
| internet » ludzie | biznes i technologie » informacje
Christopher Biedermann zostanie CFO w Fiberhost
1 lutego br. funkcję CFO w spółce Fiberhost obejmie Christopher Biedermann. Na stanowisku CEO pozostaje Marta Wojciechowska oraz w roli COO/CTO Krzysztof Jaskólski.
08.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
ORLEN przejmuje stacje paliw w Austrii
ORLEN sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. Dzięki transakcji spółka posiada blisko 3,5 tysiąca stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.
07.01.24, 20:43
| biznes i technologie » informacje
Dealz ma już trzysta sklepów na polskim rynku
Sieć Dealz (Pepco Group) w grudniu 2023r., otworzyła w Bytomiu swój 300. sklep w Polsce.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy