07.01.23, 09:00

Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online

„Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer", fot.: materiały prasowe

W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". Wydanie w elektronicznej wersji jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych dziennika na jego stronie internetowej.

Książka „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer" liczy 383 strony i przedstawia 43 zielone przestrzenie w 16 regionach kraju. Wydany przez Agorę przewodnik turystyczny to wspólne dzieło redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej" oraz czytelników i czytelniczek.

Wśród bohaterów książki są parki krajobrazowe i eleganckie parki miejskie, pięknie urządzone ogrody, tereny spacerowe nad rzekami i jeziorami; rezerwaty, lasy i doliny. Wydanie opisuje szczegółowo trasy spacerowe, zwraca uwagę czytelników na łatwe do przeoczenia szczegóły, a także podpowiada, gdzie się zatrzymać. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi, mapami oraz zdjęciami fotoreporterów „Gazety Wyborczej".

Nakład „Zielonej Polski. Przewodnika po miejscach idealnych na spacer" był bardzo ograniczony, ale redakcja znalazła sposób, aby jej prenumeratorzy mogli z niego skorzystać - od końca 2022 r. wydanie dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie dziennika.

Akcja „Supermiasta i Superregiony"

Akcja „Supermiasta i Superregiony" realizowana była w 2022 r, już po raz trzeci. To przedsięwzięcie, w ramach którego redakcja „Wyborczej" dyskutuje z czytelnikami, samorządowcami, ekspertami i aktywistami o tym, jak funkcjonują nasze miasta i regiony, o ich planach, kierunkach rozwoju, osiągnięciach.

Ostatnia edycja akcji poświęcona była zieleni. Zespół dziennika wspólnie z odbiorcami szukał ulubionych zielonych przestrzeni idealnych na spacer. W ten sposób powstała lista 471 miejsc podzielonych na 43 listy do głosowania – miejskie i regionalne. Po nieco ponad dwóch tygodniach został ogłoszony werdykt czytelników. Laureatów poszczególnych plebiscytów opisali dziennikarze redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej", a rezultaty ich pracy złożyły się na książkę „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer".

Komentarze

Powiązane

09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
28.12.22, 18:15
| kultura » muzyka
Nowa wersja kolędy „Carol of the Bells" zachęcająca do wsparcia ukraińskich dzieci dotkniętych wojną
„Carol of the Bells” – klasyczna bożonarodzeniowa kolęda znana również jako „Szczedryk” otrzymała w tym świątecznym sezonie nowe brzmienie. Celem jest wsparcie ukraińskich dzieci dotkniętych wojną w ramach programu Fundacji Ołeny Zełenskiej, który zapewnia im pomoc edukacyjną, medyczną, finansową i prawną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.