07.01.23, 09:00

Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online

„Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer", fot.: materiały prasowe

W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". Wydanie w elektronicznej wersji jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych dziennika na jego stronie internetowej.

Książka „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer" liczy 383 strony i przedstawia 43 zielone przestrzenie w 16 regionach kraju. Wydany przez Agorę przewodnik turystyczny to wspólne dzieło redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej" oraz czytelników i czytelniczek.

Wśród bohaterów książki są parki krajobrazowe i eleganckie parki miejskie, pięknie urządzone ogrody, tereny spacerowe nad rzekami i jeziorami; rezerwaty, lasy i doliny. Wydanie opisuje szczegółowo trasy spacerowe, zwraca uwagę czytelników na łatwe do przeoczenia szczegóły, a także podpowiada, gdzie się zatrzymać. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi, mapami oraz zdjęciami fotoreporterów „Gazety Wyborczej".

Nakład „Zielonej Polski. Przewodnika po miejscach idealnych na spacer" był bardzo ograniczony, ale redakcja znalazła sposób, aby jej prenumeratorzy mogli z niego skorzystać - od końca 2022 r. wydanie dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie dziennika.

Akcja „Supermiasta i Superregiony"

Akcja „Supermiasta i Superregiony" realizowana była w 2022 r, już po raz trzeci. To przedsięwzięcie, w ramach którego redakcja „Wyborczej" dyskutuje z czytelnikami, samorządowcami, ekspertami i aktywistami o tym, jak funkcjonują nasze miasta i regiony, o ich planach, kierunkach rozwoju, osiągnięciach.

Ostatnia edycja akcji poświęcona była zieleni. Zespół dziennika wspólnie z odbiorcami szukał ulubionych zielonych przestrzeni idealnych na spacer. W ten sposób powstała lista 471 miejsc podzielonych na 43 listy do głosowania – miejskie i regionalne. Po nieco ponad dwóch tygodniach został ogłoszony werdykt czytelników. Laureatów poszczególnych plebiscytów opisali dziennikarze redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej", a rezultaty ich pracy złożyły się na książkę „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer".

Komentarze

Powiązane

05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
13.03.24, 14:07
| radio » informacje | kultura » informacje
Mirosław Baka Człowieka Roku. MocArty 2023 wręczone
W warszawskim Muzeum POLIN odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano MocArty 2023 – nagrody radia RMF Classic. Statuetki wręczono w czterech kategoriach, dodatkowo redakcja stacji przyznała jedną nagrodę specjalną.
11.03.24, 14:28
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Wojciech Waglewski zagra w ramach MTV Unplugged
W 16. edycji MTV Unplugged pojawi się Wojciech Waglewski. Artysta wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 10 kwietnia br.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 22:41
| radio » informacje | kultura » informacje
Uwspółcześnione powieści Kornela Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie w ofercie Empik Go
Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska pojawili się jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie na platformie Empik Go.
28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy