01.08.24, 10:51
80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w mediach Grupy Agora
Media Grupy Agora włączyły się w obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gazeta.pl i "Wyborcza" przygotowały na swoich łamach materiały i sekcje tematyczne, z kolei Radio ZET i AMS objęły patronatem medialnym kampanię "Byli tacy jak Ty", zorganizowaną przez fundacje Nie zapomnij o nas i Siepomaga.
Kampania "Byli tacy jak Ty" ma na celu propagowanie historii Polski wśród młodego pokolenia Polek i Polaków. Działaniom kampanijnym towarzyszy ogólnopolska zbiórka na rzecz Powstańców Warszawskich, która wesprze codzienne oraz indywidualne potrzeby bohaterek i bohaterów powstania. W ramach patronatu na antenie Radia ZET odbędzie się premiera utworu stworzonego specjalnie na ten dzień przez rapera Sobla i producenta Magiera. Firma AMS wspiera kampanię, prezentując materiały na swoich nośnikach reklamy zewnętrznej.
„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że za pośrednictwem najpopularniejszego radia w Warszawie dotrzemy z naszym przekazem do milionów Polaków. Natomiast firma AMS wspiera nasze działania już od kilku lat. Wspólnie zrealizowaliśmy szereg kampanii na rzecz bohaterów Powstania Warszawskiego, które przełożyły się na realną pomoc weteranom” – podkreśla znaczenie współpracy Karolina Bałdyga, prezeska Fundacji Nie zapomnij o nas.
Z okazji okrągłej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Gazeta.pl przygotowała materiały przybliżające czytelnikom i czytelniczkom sylwetki powstańców. Redakcja ma skupić się na ludziach, ich przeżyciach i wspomnieniach, m.in. w tekście "Powstańcze dzieci. Najmłodsza sanitariuszka powstania". Przygotowała także sondę uliczną wśród przedstawicieli pokolenia Z, w której pyta ich o to, co wiedzą o powstaniu.
Rozmowy i opinie w specjalnej sekcji na Wyborcza.pl
"Wyborcza" przygotowała na łamach serwisu Wyborcza.pl specjalną sekcję, w której zebrane są rozmowy, wspomnienia, opinie oraz materiały historyczne, dotyczące powstania. Ponadto, serwis Odeszli.pl kolejny raz w sposób szczególny upamiętni Powstanie Warszawskie. Przez cały miesiąc wyróżniona będzie sekcja Powstanie’44, w której będą przybliżane sylwetki powstańców oraz publikowane reportaże, wywiady, przewodniki po cmentarzach i artykuły poświęcone wydarzeniom sprzed lat.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze