Wystawa ilustracji do baśni z Kolekcji Dziecka

Agora SAoraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka".
Agora SA, wydawca miesięcznika "Dziecko" oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka". Wystawa będzie czynna od 1 do 25 czerwca 2006 r. w Królikarni, ul. Puławska113a w Warszawie. Wstęp wolny.

Wernisaż rozpocznie się zabawą dla dzieci w ogrodach Królikarni - Bajkowym Piknikiem Rycerskim - o godzinie 14. Uroczyste otwarcie o godzinie 19.

"Kolekcja Dziecka" to zbiór dwudziestu klasycznych baśni, które zostały napisane na nowo i zilustrowane przez najwybitniejszych polskich autorów. Przepojone liryzmem bajki Jarosława Mikołajewskiego, poety, italianisty i prozaika, przeplatają się w kolekcji z pełnymi humoru i podwójnych znaczeń bajkami Grzegorza Kasdepke - autora wielu książek dla dzieci i wieloletniego redaktora naczelnego czasopisma "Świerszczyk". Książki z "Kolekcji Dziecka" ukazują się co dwa tygodnie, do każdej z nich dołączona jest płyta z tekstem bajki czytanym przez Magdę Umer lub Wojciecha Manna.

Do zilustrowania tekstów zaproszono znakomitych polskich ilustratorów: Elżbietę Wasiuczyńską, Agnieszkę Żelewską i Pawła Pawlaka, a wystawa prezentuje efekt ich pracy - nowe interpretacje klasycznych tematów baśni.

Patronami wystawy są: "Gazeta Wyborcza", "Metro", Gazeta.pl oraz Złote Przeboje w Warszawie.

AUTORZY RYSUNKÓW DO SERII BAJEK "KOLEKCJA DZIECKA"

Elżbieta Wasiuczyńska
Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. W latach 1993-96 współpracuje z czasopismami "Bęc", "Pentliczek" i "Plac Słoneczny". Do 1997 roku pracuje dla firmy Endo. Projektuje ubrania dziecięce oraz billboardy reklamowe. Opracowała też animowaną czołówkę graficzną dla telewizyjnego programu "MdM". Od 1995 do 2003 roku współpracuje z miesięcznikiem "Dziecko" ilustrując bajki i artykuły edukacyjne. Opracowuje także ilustracje do podręczników nauczania początkowego wydawnictwa Nowa Era. Otrzymała honorowe wyróżnienie na Pro-Bolonia za ilustracje do książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka".

Agnieszka Żelewska
Ilustratorka książek dla dzieci, matka i gospodyni domowa. Projektuje książki autorskie, ilustruje podręczniki szkolne, współpracuje z czasopismami "Świerszczyk" i "Dziecko". Brała udział w licznych wystawach ilustracji: w Polsce, na Słowacji i w Japonii. Otrzymała dwie nagrody główne Książka Roku 2000 i 2002 przyznawane przez Polską Sekcję IBBY oraz została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People w 2004 roku za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci.

Paweł Pawlak
Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów, a ostatnio bajkopisarstwem. Jest autorem scenografii do dziesięciu spektakli teatralnych dla dzieci. Zilustrował ponad 50 książek dla dzieci, współpracując z wydawcami z Francji, Wielkiej Brytanii, Korei i Kanady. Otrzymał Nagrodę Jury na wystawie Współczesna Polska Sztuka Książki w roku 2000, nagrodę Książka Roku 2003 Polskiej Sekcji IBBY i Złote Jabłko na Biennale Ilustracji BIB 2005 w Bratysławie.

Komentarze

Powiązane

21.11.23, 20:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Wielka piracka przygoda. Psi Patrol Live! wraca w trasę po Polsce
Psi Patrol Live „Wielka piracka przygoda” zawita jesienią 2024 r. do pięciu polskich miast. Ubiegłoroczne przedstawienie w Polsce obejrzało blisko 100 tys. widzów.
17.11.23, 22:15
| kultura » książki
Kleks. Nowy początek. Nowa adaptacja bajki Jana Brzechwy
„Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa” – ukaże się nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci 6 grudnia br.
16.11.23, 20:46
| internet » e-commerce | kultura » książki
Rosną przychody Legimi. Spółka nie wyklucza kolejnych podwyżek
Firma Legimi działająca w modelu subskrypcyjnym na polskim rynku e-książki, realizuje strategię rozwoju związaną ze wzrostem przychodów ze sprzedaży.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
13.11.23, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ogłoszono laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023
W niedzielę, 12 listopada br. podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2023 statuetki w czterech kategoriach odebrali: Filip Zylber i Piotr Śliskowski, Maria Pomianowska , Krzysztof Masłoń oraz Jarosław Jakubowski.
08.11.23, 08:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
Maria Pomanowska, Piotr Baron i Marek Piekarczyk nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
7 listopada br. podczas konferencji prasowej, zostały ogłoszone nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023.
28.10.23, 09:49
| reklama & PR » informacje | kultura » muzyka
Portraits of Nature Aleksandry Świgut. VeloBank wydał płytę w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery.
23.10.23, 21:00
| kultura » książki
Pierwszy milion Szczepana Twardocha
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że łączny nakład sprzedanych książek Szczepana Twardocha przekroczył właśnie milion egzemplarzy.
23.10.23, 09:38
| radio » informacje | kultura » informacje
Strefa Rozmów Radia 357 na Inside Seaside. Wśród gospodarzy Niedźwiecki, Strzyczkowski i Olszański
Radio 357 zorganizuje Strefę Rozmów Radia 357 podczas Inside Seaside, które poprowadzą dziennikarki i dziennikarze współorganizatora festiwalu.
18.10.23, 19:00
| kultura » informacje
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera 2023. Lista nominowanych
Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, wyłoniła troje nominowanych w każdej kategorii.