Wystawa ilustracji do baśni z Kolekcji Dziecka

Agora SAoraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka".
Agora SA, wydawca miesięcznika "Dziecko" oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka". Wystawa będzie czynna od 1 do 25 czerwca 2006 r. w Królikarni, ul. Puławska113a w Warszawie. Wstęp wolny.

Wernisaż rozpocznie się zabawą dla dzieci w ogrodach Królikarni - Bajkowym Piknikiem Rycerskim - o godzinie 14. Uroczyste otwarcie o godzinie 19.

"Kolekcja Dziecka" to zbiór dwudziestu klasycznych baśni, które zostały napisane na nowo i zilustrowane przez najwybitniejszych polskich autorów. Przepojone liryzmem bajki Jarosława Mikołajewskiego, poety, italianisty i prozaika, przeplatają się w kolekcji z pełnymi humoru i podwójnych znaczeń bajkami Grzegorza Kasdepke - autora wielu książek dla dzieci i wieloletniego redaktora naczelnego czasopisma "Świerszczyk". Książki z "Kolekcji Dziecka" ukazują się co dwa tygodnie, do każdej z nich dołączona jest płyta z tekstem bajki czytanym przez Magdę Umer lub Wojciecha Manna.

Do zilustrowania tekstów zaproszono znakomitych polskich ilustratorów: Elżbietę Wasiuczyńską, Agnieszkę Żelewską i Pawła Pawlaka, a wystawa prezentuje efekt ich pracy - nowe interpretacje klasycznych tematów baśni.

Patronami wystawy są: "Gazeta Wyborcza", "Metro", Gazeta.pl oraz Złote Przeboje w Warszawie.

AUTORZY RYSUNKÓW DO SERII BAJEK "KOLEKCJA DZIECKA"

Elżbieta Wasiuczyńska
Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. W latach 1993-96 współpracuje z czasopismami "Bęc", "Pentliczek" i "Plac Słoneczny". Do 1997 roku pracuje dla firmy Endo. Projektuje ubrania dziecięce oraz billboardy reklamowe. Opracowała też animowaną czołówkę graficzną dla telewizyjnego programu "MdM". Od 1995 do 2003 roku współpracuje z miesięcznikiem "Dziecko" ilustrując bajki i artykuły edukacyjne. Opracowuje także ilustracje do podręczników nauczania początkowego wydawnictwa Nowa Era. Otrzymała honorowe wyróżnienie na Pro-Bolonia za ilustracje do książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka".

Agnieszka Żelewska
Ilustratorka książek dla dzieci, matka i gospodyni domowa. Projektuje książki autorskie, ilustruje podręczniki szkolne, współpracuje z czasopismami "Świerszczyk" i "Dziecko". Brała udział w licznych wystawach ilustracji: w Polsce, na Słowacji i w Japonii. Otrzymała dwie nagrody główne Książka Roku 2000 i 2002 przyznawane przez Polską Sekcję IBBY oraz została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People w 2004 roku za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci.

Paweł Pawlak
Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów, a ostatnio bajkopisarstwem. Jest autorem scenografii do dziesięciu spektakli teatralnych dla dzieci. Zilustrował ponad 50 książek dla dzieci, współpracując z wydawcami z Francji, Wielkiej Brytanii, Korei i Kanady. Otrzymał Nagrodę Jury na wystawie Współczesna Polska Sztuka Książki w roku 2000, nagrodę Książka Roku 2003 Polskiej Sekcji IBBY i Złote Jabłko na Biennale Ilustracji BIB 2005 w Bratysławie.

Komentarze

Powiązane

11.03.23, 10:11
| kultura » muzyka
Mrozu gwiazdą kolejnego MTV Unplugged
W ramach kolejnej, 14. edycji MTV Unpluggeda scenie muzycznej serii pojawi się Mrozu. Gwiazda wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 7 kwietnia br. Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.
09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.