15.12.11, 18:04

Samsung Smart TV: polskie aplikacje w czołówce

Ipla, VOD.TVP.PL, Tuba.fm, Onet.tv, tvn player oraz iplex.pl to jedne z najczęściej pobieranych aplikacji dla telewizorów Samsung Smart TV.

Ipla, VOD.TVP.PL, Tuba.fm, Onet.tv, tvn player oraz iplex.pl to jedne z najczęściej pobieranych aplikacji dla telewizorów Samsung Smart TV. Z dostępu do nowoczesnej platformy internetowej za pośrednictwem telewizora korzysta coraz więcej Polaków. Dzięki Samsung Smart TV użytkownicy mają do dyspozycji prawie 29 tys. bezpłatnych materiałów wideo, spośród których najchętniej wybierają filmy i seriale.  

Polska należy do ścisłej czołówki pod względem ilości pobrań aplikacji dla telewizorów ze sklepu Samsung Apps TV. Tylko w listopadzie 2011 roku Samsung odnotował blisko 110 000 pobrań. Dzięki temu Polska zajmuje drugie miejsce w Europie, wyprzedzając takie kraje jak Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy.

"Z miesiąca na miesiąc rośnie również liczba podłączeń telewizorów Samsung Smart TV do sieci. Od czerwca do września 2011 roku zanotowano wzrost tego wskaźnika z 35% do ponad 50%" - mówi Michał Wojciechowski odpowiedzialny za rozwój aplikacji Samsung Smart TV w Polsce. "Wynika to z konsekwentnie realizowanego przez firmę Samsung planu rozszerzania oferty polskich aplikacji TV, jest również efektem akcji „100 filmów gratis od Ipla z każdym Samsung Smart TV”, która potrwa do końca 2011 roku" – dodaje Michał Wojciechowski.

Na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej popularnych aplikacji znalazła się ipla, która wyprzedziła m.in. widget YouTube. Można uznać to za ogromny sukces – rodzima aplikacja okazała się bardziej popularna wśród polskich użytkowników niż ta stworzona przez globalnego gracza, jakim jest YouTube. Za pośrednictwem aplikacji ipla użytkownicy Samsung Smart TV mają do dyspozycji materiały dostarczane przez blisko 20 stacji telewizyjnych, w tym do seriali, retransmisji wydarzeń sportowych i kulturalnych, serwisów informacyjnych oraz programów rozrywkowych.

"Za pośrednictwem platformy ipla można oglądać obecnie ponad 700 filmów. Ciągle rozszerzamy naszą ofertę, a dzięki dobrej współpracy z dystrybutorami jeszcze przed świętami zaproponujemy kolejne nowe tytuły, które będzie można obejrzeć za pośrednictwem Samsung Smart TV" – poinformował Albert Szybiński, Dyrektor Produktu ipla.

Specjalny kanał iplaFILM oferuje ponad 700 filmów posegregowanych w kategorie tematyczne. Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników jest możliwość skorzystania z rekomendacji filmowej oraz listy najpopularniejszych tytułów i nowości. Dostęp do filmów w kanale iplaFILM jest płatny i aktywowany na 24 godziny po wpisaniu specjalnego kodu. Opłaty za pobranie kodu uiszczane są za pośrednictwem SMS, karty kredytowej lub w formie przelewu.

W czołówce najbardziej popularnych aplikacji znajdują się również widgety VOD.TVP.PL, Onet.tv, iplex.pl, WP.tv oraz widget tvn player – udostępniony użytkownikom Samsung Smart TV w listopadzie tego roku.

Spośród 28 850 materiałów dostępnych za pośrednictwem platformy Samsung Smart TV polscy użytkownicy najchętniej wybierają filmy i seriale. Są wśród nich hity polskiej telewizji m.in. seriale „Przepis na życie”, „Prosto w serce”, „Usta Usta” i „Magda M.”, które oglądać można za pośrednictwem aplikacji tvn player. Z kolei repertuar iplex.pl obejmuje 1 500 darmowych filmów – wśród nich produkcje prezentowane i nagradzane na ważnych festiwalach filmowych takich jak Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC i Planete Doc. Programy telewizyjne w formie VOD oraz filmy pełnometrażowe są od czerwca 2011 r. dostępne za pośrednictwem aplikacji Ipla w modelach telewizorów Samsung Smart TV.

Za rozwój i proces wdrożenia lokalnych, jak i globalnych aplikacji, w tym widgetów dla Samsung Smart TV (m.in. gazeta.pl, policja.pl, tuba.fm, Facebook, Twitter, National Geographic, NHL i kilkadziesięciu innych) odpowiada warszawskie Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania, które Samsung założył w 2000 roku. Głównym zadaniem Centrum jest rozwój oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting). Jednak w 2005 r. Centrum rozszerzono o nowy dział zajmujący się tworzeniem oprogramowania dla telewizorów w celu rozwijania badań nad nowymi technologiami i innowacjami, które dla firmy Samsung mają znaczenie priorytetowe.

Komentarze

Powiązane

01.10.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Trzy nowe programy w TVN Style
W weekend w ofercie kanału TVN Style pojawią się trzy nowe programy. W niedzielę 1 października br. z premierowymi odcinkami zadebiutują: „Ślub last minute”, „Stylowe taxi Agaty” oraz „Rogalska Show”.
30.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
To nie koniec biesiad w TVP. Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami w TVP1
W niedzielę, 1 października br. Telewizja Polska wyemituje zrealizowane w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni widowisko „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". Gwiazdy estrady i lokalne zespoły wspólnie z widzami zaśpiewają, zatańczą i porozmawiają o tym, co Polaków łączy.
30.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W rytmie disco polo i popu. Roztańczony PGE Narodowy i Rozśpiewany PGE Narodowy w Dwójce
„Roztańczona Polska” - letnia trasa TVP3 dotarła do mety. W sobotę, 30 września br. o godz. 20:00 odbędzie się ostatnia odsłona muzycznego show pt. „Roztańczony PGE Narodowy” zawita do Warszawy. Tego samego wieczoru o godz. 22:20 TVP2 zaprasza na koncert „Rozśpiewany PGE Narodowy”.
30.09.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
86. Parada Pułaskiego na antenie TVP Polonia
W niedzielę, 1 października br. odbędzie się 86. Parada Pułaskiego, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie TVP Polonia rozpocznie się o godzinie 18.15. 
29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.