18.02.12, 21:13

Agencja Digital One dla marki Bobbi Brown na 15 światowych rynkach

Agencja przygotowała aplikację konkursową na Facebooka, zwyciężczynie lokalnych edycji wezmą udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, a część z nich wyjedzie do Paryża.

Agencja Digital One przygotowała dla ekskluzywnej marki kosmetyków Bobbi Brown (The Estēe Lauder Companies) aplikację konkursową na Facebooka dla 15 rynków (14 krajów oraz region Bliskiego Wschodu). Punktem wyjścia był pomysł zaczerpnięty z działań Bobbi Brown w USA, jednak mechanika akcji została przystosowana do warunków międzynarodowych - zwyciężczyni zostanie wybrana spośród uczestniczek ze wszystkich 15 rynków objętych akcją, w dwuetapowej rywalizacji.

Konkurs rozpoczął się w piątek 17 lutego br. równocześnie w 20 krajach, w tym w Polsce. Poza naszym krajem będą to: Francja, Niemcy, Hiszpania, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Dania, Węgry, Rosja, Turcja, Izrael, RPA, a także w ramach jednego regionu bliskowschodniego: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Bahrajn, Liban i Katar. Konkurs polega na wyborze dziewczyny, która najlepiej oddaje filozofię stojącą za marką Bobbi Brown, opisaną hasłem "Pretty Powerful". Uczestniczki konkursu uzupełniają kreatywnie zdanie „Jestem …, ponieważ…” i dodają swoje zdjęcia, na które pozostałe użytkowniczki głosują. Ostatecznie każdy z krajów wybiera jedną finalistkę, wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej głosów. Nagrodą jest sesja zdjęciowa i kosmetyki marki Bobbi Brown.

W etapie drugim globalnym, pojawiają się zdjęcia 15 finalistek, a użytkowniczki Facebooka mogą przez kilka tygodni głosować na swoje faworytki. Ten etap odbędzie się w maju i czerwcu. Pięć dziewcząt z największą liczbą głosów pojedzie w nagrodę do Francji, gdzie będzie uczestniczyć w międzynarodowym evencie z udziałem współpracujących z Bobbi Brown mistrzów makijażu w Galeries Lafayette w Paryżu. Następnie jedna z nich zostanie wskazana przez samą Bobbi Brown jako zwyciężczyni konkursu i nagrodzona wyjazdem do Nowego Jorku, gdzie będzie miała okazję poznać Bobbi Brown, oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez firmę.

To nie pierwsze działania agencji Digital One dla marki kosmetyków. Jesienią ubiegłego roku przygotowana została m.in. strona internetowa oraz polski profil na Facebooku, który w krótkim czasie zdobył ponad 8 tysięcy użytkowniczek. Agencja Digital One współpracuje z Estée Lauder Companies długofalowo i strategicznie. Współpraca została zapoczątkowana prawie cztery lata temu, agencja obsługuje kilka brandów z portfolio tej firmy, przede wszystkim marki: Estēe Lauder, Clinique oraz właśnie Bobbi Brown.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 10:58
| reklama & PR » informacje
Cukier Królewski akcję ramach akcji Piecz, Przerabiaj, Podziel się uruchamia lodówki społeczne
Marka Cukier Królewski wzmacnia i rozwija kampanię „Piecz, Przerabiaj, Podziel się” i. „Królewski” w myśl hasła „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”, wspólnie z Fundacją Weź Pomóż, uruchamia lodówki społeczne.
30.11.23, 09:35
| reklama & PR » informacje
Wafelki Góralki będą dalej współpracować z Dziadkiem do orzechów
Producent wafelków Góralki, IDC Polonia, podjął decyzję o przedłużeniu współpracy z agencją reklamową Dziadek do orzechów. Będzie to czwarty rok współpracy między marką a agencją.
30.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
SEM House z Grupy RTB House debiutuje na rynku digital marketingu
Globalna spółka MarTech, RTB House, ogłosiła powstanie agencji digitalowej SEM House, skupiającej się głównie na planowaniu i realizacji usług marketingu w przeglądarkach internetowych.
29.11.23, 18:43
| reklama & PR » informacje
Starcom wygrywa przetarg Amnesty International
Agencja mediowa Starcom (Publicis Groupe) wygrała przetarg mediowy i rozpoczyna współpracę z Amnesty International Polska – organizacją pozarządową działającą w obronie praw człowieka.
29.11.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
ORLEN przedłuża na trzy kolejne lata współpracę z Robertem Kubicą
Robert Kubica przez kolejne trzy lata będzie kontynuować współpracę z ORLENEM jako jeden z głównych ambasadorów marki koncernu.
29.11.23, 14:45
| reklama & PR » informacje
DDB Warsaw wygrywa w przetargu Allegro na obsługę strategiczną i kreatywną
Przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną marki Allegro wygrała agencja DDB Warsaw. Podmiot będzie obsługiwać Allegro na rynku polskim i czeskim, a docelowo również na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
29.11.23, 13:30
| reklama & PR » informacje
Mars Wrigley promuje limitowaną świąteczną ofertę produktów
Mars Wrigley przygotował limitowaną ofertę produktów marek M&M’s oraz Maltesers. Dodatkowo w telewizji oraz mediach społecznościowych można zobaczyć dedykowaną reklamę M&M’s.
29.11.23, 09:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom zwycięzcą przetargu na dwie kampanie dla Purina
Agencja Streetcom wygrała przetarg na realizację dwóch projektów dla marki Purina. W ramach wygranego przetargu agencja odpowiada za realizację kampanii influencer marketingowych dla specjalistycznych linii produktów Purina Dentalife i Purina ProPlan Cat Sterilised.
29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
29.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Marka kosmetyków Gisada klientem oLIVE media
Szwajcarska marka luksusowych kosmetyków Gisada, dostępnych w sieci Douglas, powierzyła obsługę działań PR na polskim rynku agencji oLIVE media.