06.04.12, 21:11

#InGdansk – nowa kampania social media dla Gdańska

Ruszyła nowa kampania Gdańska w mediach społecznościowych, skierowana do zagranicznych turystów.

Ruszyła nowa kampania Gdańska w mediach społecznościowych, skierowana do zagranicznych turystów. W działaniach zostaną wykorzystane kanały społecznościowe najlepiej dopasowane do zainteresowań i stopnia wykorzystania nowych technologii przez osoby z grupy docelowej – Twitter, Foursquare, Facebook, a także Google+. Kampania opierać się będzie na promowaniu hashtagu #InGdansk, a działania będą prowadzone w języku angielskim. Koncepcję przygotowała agencja Personal PR.

"Kampania ma na celu promowanie Gdańska szczególnie podczas UEFA Euro 2012TM. Spodziewamy się, że Gdańsk w tym czasie może odwiedzić nawet  kilkaset tysięcy zagranicznych turystów. Jako Miasto Gospodarz chcemy zaoferować naszym gościom jak najciekawsze atrakcje i umożliwić im poznawanie miasta poprzez dobrą zabawę" – mówi Anna Zbierska, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

#InGdansk to wspólne hasło dla wszystkich wykorzystanych w kampanii kanałów. Szczególny nacisk zostanie położony na obecność Gdańska w serwisach Twitter i Foursquare. "Działania te są zintegrowane z komunikacją w pozostałych kanałach, na Facebooku i Google+. Aktualnie współpracujemy z Foursquare’m w celu aktywizacji różnych atrakcyjnych lokalizacji w Gdańsku tak, by podczas UEFA Euro 2012TM turyści mogli korzystać z ciekawych ofert" – mówi Marta Laskowska, Social Media Manager w Personal PR.

W kampanii zaplanowano też różne konkursy. Między innymi, na czas UEFA Euro 2012TM zostanie wyłoniony korespondent w social media, który będzie relacjonował wydarzenia i promował #InGdansk wśród osób odwiedzających miasto. W ten sposób w promowanie miasta zostaną zaangażowani także mieszkańcy.

"Wykorzystanie hashtagu #InGdansk daje nam perspektywę kontynuacji spójnych działań promocyjnych także po zakończeniu UEFA Euro 2012TM. Planujemy promowanie #InGdansk również offline. Informacja o hashtagu będzie pojawiać się w różnego rodzaju materiałach promocyjnych miasta, między innymi w reklamach w zagranicznej prasie" – mówi Ewa Salamon z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Za koncepcję i realizację działań w kampanii, w tym pomysł promowania Gdańska poprzez hashtag #InGdansk, odpowiedzialna jest gdańska agencja Personal PR, której oferta została wybrana spośród innych agencji z całej Polski. O wyborze agencji zadecydował pomysł, zaproponowany sposób komunikacji i kompleksowość działań.

Komentarze

Powiązane

06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.
06.12.23, 09:49
| reklama & PR » informacje
Ferrero przedłuża współpracę z MullenLowe Warsaw
Firma Ferrero w Polsce przedłużyła współpracę z agencją MullenLowe Warsaw o kolejny rok. Po wygranym zeszłorocznym przetargu, zakres pracy agencji nadal obejmować będzie kompleksową obsługę kanałów marki KINDER mediach mediach społecznościowych.
06.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tchibo prowadzi świąteczną kampanię na Tik Toku
Należące do OMD Group agencje OMD oraz Resolution, prowadzą świąteczną kampanię Tchibo na platformie Tik Tok.
05.12.23, 16:45
| reklama & PR » ludzie
Agnieszka Czarnecka przechodzi do KERRIS
Agnieszka Czarnecka dołączyła do zespołu KERRIS i objęła stanowisko Senior Account Manager.
05.12.23, 12:45
| reklama & PR » informacje
JUVIT – Dbaj o siebie, jak o dziecko. Kampania marki Juvit od Hasco-Lek
Marka JUVIT, obecna na polskim rynku od blisko 25 lat, jesienią br. przeprowadziła szereg zmian wizerunkowych i strategicznych, otwierających dotychczasowe postrzeganie i pozycjonowanie brandu na szerszą grupę docelową: z uwzględnieniem także pacjentów dorosłych.
05.12.23, 08:30
| reklama & PR » ludzie
STRÖER rozbudowuje zespół zarządzający firmą
Firma STRÖER Polska rozbudowuje zespół zarządzający spółką.
05.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Agencja Tears of Joy w szeregach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR
Agencja Social Media i Influencer Marketingu Tears of Joy przystąpiła do Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.