21.06.24, 09:22

Nowa kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake skierowana do nowych grup docelowych

Dan Cake, fot.: materiały prasowe

Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.

Kluczowym atrybutem produktu, komunikowanym w letniej odsłonie kampanii Bułeczek Mlecznych, jest jego skład (wysoka zawartość mleka). "W tej kampanii zdecydowaliśmy się na taktyczne podejście i wzmocnienie przekazu opartego o jeden z istotniejszych funkcjonalnych USP produktu, czyli fakt, że nasze Bułeczki Mleczne nie kruszą się podczas jedzenia. (...) Stałe poszukiwanie wzrostów w parametrach rozpoznawalności marki, szczególnie w przypadku tak popularnego produktu, wymaga nieustannego eksplorowania perspektywicznych okazji konsumpcji i kierowanie komunikacji do węższych grup odbiorców" – mówi Wiktor Kowalski, Head of Marketing, Dan Cake Polonia.

Działania komunikacyjne kampanii realizowane są dwutorowo. Pierwszy ich kontekst stanowią rodzinne podróże samochodowe. Idea aktywnego spędzania czasu z dziećmi będzie promowana przez rodzinę, znaną w mediach społecznościowych pod nazwą @readyforboarding. W ramach zachęty do wspólnych podróży na stronie internetowej marki można pobrać darmowy e-book z propozycją sześciu weekendowych tras na terenie Polski, idealnych na rodzinne wycieczki.

Drugi filar komunikacji mocno nawiązuje do młodszej grupy odbiorców i kontekstu, jakim jest gaming. We współpracy z gamerką @nieuczesana marka Dan Cake będzie promować Bułeczki Mleczne jako przekąski, które sprawdzają się podczas grania. W tym celu uruchomiony zostanie konkurs na kanale influencerki na Discordzie, w ramach którego użytkownicy będą się dzielić swoimi najgorszymi historiami, związanymi z jedzeniem w trakcie prowadzonych rozgrywek. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone Mystery Boxami z gadżetami gamingowymi o łącznej wartości 10 tys. zł. Konkurs ruszył 17 czerwca i potrwa do 9 lipca 2024 r., a cała kampania zakończy się 31 lipca br.

W ramach działań promocyjnych wykorzystane zostaną także nośniki DOOH w największych miastach Polski (160 lokalizacji), reklamy w aplikacjach zakupowych, Social Ads Meta i Tik Tok, In-game ads, Twitch oraz display.

Kampanię przygotował i zrealizował BlueSpace, będący komórką brandingową w ramach agencji Bluerank. Ta sama agencja zajęła się komunikacją kampanii w mediach społecznościowych marki oraz zakupem mediów. Za kampanię DOOH odpowiada Clear Channel. Autorem sesji zdjęciowej jest studio Warsaw Foods. Za stworzenie strony internetowej kampanii, PR i kontakt z mediami odpowiada agencja Ancymony.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 09:30
| reklama & PR » informacje
STS przedłużył kontrakt sponsorski z Koroną Kielce
STS i Korona Kielce kontynuują współpracę. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025 z możliwością przedłużenia na kolejne lata. 
19.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Energa Obrót z kampanią świadomościowo-produktową. Moc równowagi w Twoim ekosystemie
Energa Obrót rozpoczęła 15 lipca br. nową kampanię świadomościowo-produktową pod hasłem Moc równowagi w Twoim ekosystemie.
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
19.07.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Hand Made stworzył kampanię dla Monster Munch
Agencja Hand Made realizuje loterię dla Monster Munch, marki z portfolio Lorenza. Hasło akcji to “Rower dobry dla ducha”.
 
18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
18.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Superbet zwiększa zaangażowanie w Górnika Zabrze
W ramach nowej umowy między Superbet a Górnikiem Zabrze, logo bukmachera znajdzie się na froncie koszulki klubu. 
18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.