15.01.12, 16:06

DUDA POLSKA: międzynarodowa agencja reklamowa na polskim rynku

Na polski rynek wchodzi międzynarodowa agencja reklamowa DUDA POLSKA, której korzenie sięgają aż Brazylii.

Na polski rynek wchodzi międzynarodowa agencja reklamowa DUDA POLSKA, której korzenie sięgają aż Brazylii. Firma jest polskim odziałem DUDA ADVERTISING – agencji o 35-letnim doświadczeniu, działającej na rynku brazylijskim i portugalskim, która ma na koncie liczne nagrody, m.in. Złote Lwy Festiwalu w Cannes.

Myślą przewodnią naszej firmy jest hasło „Niech nasza praca mówi za nas”. Tak będzie również w przypadku działalności agencji na polskim rynku. Rezultaty będzie można oglądać już niebawem – podkreśla Ricardo Braga, Dyrektor Generalny i Dyrektor Kreatywny DUDA POLSKA, który pełni również funkcję Dyrektora Generalnego DUDA PORTUGAL. Ricardo Braga ma ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu i reklamie. Jest laureatem m.in. czterech Lwów w Cannes, nagród na festiwalach w Londynie i Nowym Jorku oraz Iberoamerykańskim Festiwalu Reklamy FIAP.

Zespół agencji w Polsce będzie liczyć około 15 specjalistów, w większości Polaków, lecz także Portugalczyków i Brazylijczyków, którzy będą korzystać z międzynarodowego know-how firmy. Dzięki sukcesowi poprzednich projektów, szczególnie zrealizowanych w Portugalii dla Jeronimo Martins, przed agencją otworzyła się możliwość rozwinięcia współpracy z Grupą JM również na rynku polskim. To właśnie Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka, jest pierwszym klientem agencji w Polsce. Już 16 stycznia br. będzie można zobaczyć pierwsze spoty telewizyjne i billboardy – tego dnia ruszy nowa kampania reklamowa Biedronki, która będzie elementem nowej strategii komunikacji sieci.

Brazylijska agencja powstała w 1976 roku pod nazwą DM9 ADVERTISING (jako DUDA ADVERTISING działa od 1993 roku), od początku wyróżniając się charakterystycznym stylem tworzenia reklamy, który łączy emocje z wyrazistym podejściem strategicznym. Do dzisiaj jest on jej znakiem rozpoznawczym. Taka metodologia pracy pozwala na tworzenie prostej i bezpośredniej komunikacji, z przekazem silnie nakierowanym na odbiorcę, której głównym celem jest osiągnięcie wymiernych rezultatów biznesowych dla klientów.

Prezes Zarządu DUDA ADVERTISING – Duda Mendonça – jest jedną z najważniejszych postaci w historii brazylijskiej reklamy. Zdobył sześć Złotych Lwów na Festiwalu w Cannes oraz niezliczone nagrody, m.in. na festiwalach w Wenecji, Nowym Jorku oraz w Brazylii. Duda Mendonça brał również udział w przygotowaniu nowej strategii komunikacji dla sieci sklepów Biedronka.

DUDA ADVERTISING pracowała w Brazylii m.in. dla Petrobrás (jednego ze światowych liderów w obszarze usług energetycznych), AmBev (czwartego co do wielkości browaru na świecie), Grupę Pão de Açucar (największej sieci handlowej w Brazylii, z 1800 sklepami), Brasil Telecom (dzisiaj Oi, jednej z największych grup telekomunikacyjnych w Brazylii) i wielu innych. Natomiast DUDA PORTUGAL obsługiwała m.in. Pingo Doce – sieć supermarketów w Portugalii, których właścicielem jest Grupa Jeronimo Martins.

Komentarze

Powiązane

22.09.23, 11:31
| reklama & PR » informacje
Nie przeocz krótkowzroczności. Lens Poland rusza z nową edycją akcją edukacyjnej
Działania prowadzone są w tym roku pod hasłem „Nie przeocz krótkowzroczności” i skupiają się na uświadomieniu zagrożeń związanych z postępującą i niekorygowaną krótkowzrocznością u dzieci oraz potrzebie regularnych badań wzroku. Potrwają do grudnia br.
22.09.23, 10:13
| reklama & PR » informacje
ORLEN zakończył rebranding na słowackim rynku
W tym roku ORLEN prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu, ORLEN koncentruje się m.in. na poszerzeniu oferty pozapaliwowej. 
22.09.23, 08:58
| reklama & PR » informacje
Wolę Wolt. Wolt proponuje rozwiązania na codzienne dylematy
Wolt, platforma specjalizująca się w usługach food-delivery i quick-commerce, rusza ze swoją pierwszą kampanią 360 pod tytułem „Wolę Wolt”. Działania prowadzone w kanałach offline i online mają pokazywać, że sposób na radzenie sobie z codziennymi dylematami jest prosty i wygodny, właśnie dzięki aplikacji Wolt.
22.09.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Value Media po raz ósmy z kampanią promującą Wielką Loterię Almette
Z początkiem września br. wystartowała Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One).
21.09.23, 19:49
| reklama & PR » informacje
Oreo partnerem podcastu Co powie tata?
Stereotypy dotyczące ojcostwa mogą być bardzo ograniczające i nie oddawać różnorodnych, ewoluujących ról, jakie ojcowie odgrywają w życiu swoich dzieci. Dzięki Oreo to przekonanie ma odejść w zapomnienie. Marka od lat prowadzi szereg aktywacji z okazji Dnia Ojca, a w tym roku została partnerem zainicjowanego przez Onet cyklu podcastów „Co powie Tata?”.
21.09.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
We Celebrate You. Jubileuszowa kampania Early Stage
We wrześniu br. wystartowała kampania „We Celebrate You” z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły języka angielskiego Early Stage.
21.09.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Avon sponsorem tytularnym koncertów sanah Uczta nad Ucztami
Artystka młodego pokolenia i marka beauty ruszyły wspólnie w stadionową trasę koncertową, celebrując Ucztę nad Ucztami powered by Avon. Występom sanah towarzyszą atrakcje dostarczone przez Avon w dedykowanych strefach POP−UP i Chill Out.
21.09.23, 09:44
| reklama & PR » ludzie
Milena Wieleńska w zespole Veovee
Zespół agencji Veovee zasiliła Milena Wieleńska, która objęła stanowisko Account Managera.
21.09.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Inni też popełniają błędy. Zwolnij. Infrastruktury z nową kampanią społeczną
Najnowszym spotem „Inni też popełniają błędy. Zwolnij” Ministerstwo Infrastruktury zwraca się do kierowców z emocjonalnym i drastycznym apelem o zdjęcie nogi z gazu. Dlaczego? W 2022 r. w Polsce, z winy kierujących pojazdami, doszło do 19 373 wypadków, co daje aż 90,9 proc. z łącznej liczby 21 322 wypadków drogowych.
20.09.23, 16:15
| reklama & PR » informacje
Poczuj festiwalowy vibe z KitKat & Lion. Konkurs w sieci Żabka
Agencja UNIQUE ONE organizuje dla marek KitKat i Lion konkurs dedykowany dla sieci Żabka: „Poczuj festiwalowy vibe z KitKat & Lion”.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.