19.04.23, 06:30

WIADOMO*STUDIO odpowiedzialne za strategię dla marki parasolowej Dan Cake

Logotypy marek, fot.: materiały prasowe

Wyodrębnione ze struktur agencji 19 Południk studio strategiczne WIADOMO*STUDIO, stworzy kompleksową strategię rozwoju dla parasolowej marki Dan Cake. Prace rozpoczęły się z początkiem kwietnia br. i potrwają kilka miesięcy.

WIADOMO*STUDIO realizuje pogłębione projekty konsultingowe na styku obszaru biznesu i komunikacji. Zespół, który tworzą Radek Grzybowski oraz Barbara Szatanik, wspiera w obszarze strategicznym klientów agencji 19 Południk oraz przeprowadza swoje działania dla takich firm takich jak Philip Morris Polska czy Dan Cake Polonia.

Istotą działania WIADOMO*STUDIO jest współtworzenie z naszymi klientami przewag konkurencyjnych na rynku, na którym operują. Celem jest zwiększanie wartości ich biznesu w sposób zrównoważony i trwały. Komunikacja jest do tego istotnym, ale nie jedynym narzędziem, szczególnie gdy dochodzimy z naszymi klientami do źródła problemu, z którym się mierzą” – mówi Radek Grzybowski, strategy consultant WIADOMO*STUDIO.

Jednym z pierwszych, projektów studia jest zbudowanie strategii rozwoju marki Dan Cake, uwzględniającej zrewidowanie jej pozycjonowania oraz wyznaczenie kierunku umożliwiającego stabilne zwiększanie jej wartości. Projekt ma nie tylko stać się bazą do odświeżenia dotychczasowej komunikacji, ale również być podwaliną do spójnego rozszerzania portfolio o kolejne pozycje produktowe oraz potencjalnej ekspansji terytorialnej marki.

Od ponad pięciu lat prowadzimy usystematyzowane działania komunikacyjne skierowane do konsumentów. Ewolucja platformy marketingowej marki Dan Cake w kierunku benefitów wyrażonych przez ideę „Daj Sobie Czas” pozwoliła nam eksplorować zupełnie nowe pokłady narracji i skuteczniej adresować potrzeby różnych grup konsumentów, również tych potencjalnych. Doświadczenia ostatnich, burzliwych kilkunastu miesięcy i nowe perspektywy dla rozwoju marki w Polsce i krajach ościennych, skłoniły nas do pochylenia się nad całością architektury komunikacji marki i pogłębienia wiedzy na temat jej percepcji w całej rozciągłości oferowanych grup produktowych” – mówi Wiktor Kowalski, brand manager Dan Cake Polonia. „Zadanie powierzone zostało zaufanym partnerom, z którymi współpracujemy od lat i cenionym w obszarze analiz marketingowych nowym podmiotom, które wspomogą nas w tym procesie” – dodaje Kowalski.

Projekt zakłada kompleksową analizę rynku, odbiorców i konkurencji. Badania rynkowe przeprowadzą dwa podmioty badawcze – IMAS, który będzie odpowiedzialny za obszar badań jakościowych i ilościowych, oraz Semiotic Solutions, który zrealizuje kilkuetapowe badania semiotyczne kategorii i kodów kulturowych stojących za referencyjnym obszarem produktowym.

Komentarze

Powiązane

06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.
06.12.23, 09:49
| reklama & PR » informacje
Ferrero przedłuża współpracę z MullenLowe Warsaw
Firma Ferrero w Polsce przedłużyła współpracę z agencją MullenLowe Warsaw o kolejny rok. Po wygranym zeszłorocznym przetargu, zakres pracy agencji nadal obejmować będzie kompleksową obsługę kanałów marki KINDER mediach mediach społecznościowych.
06.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tchibo prowadzi świąteczną kampanię na Tik Toku
Należące do OMD Group agencje OMD oraz Resolution, prowadzą świąteczną kampanię Tchibo na platformie Tik Tok.
05.12.23, 16:45
| reklama & PR » ludzie
Agnieszka Czarnecka przechodzi do KERRIS
Agnieszka Czarnecka dołączyła do zespołu KERRIS i objęła stanowisko Senior Account Manager.
05.12.23, 12:45
| reklama & PR » informacje
JUVIT – Dbaj o siebie, jak o dziecko. Kampania marki Juvit od Hasco-Lek
Marka JUVIT, obecna na polskim rynku od blisko 25 lat, jesienią br. przeprowadziła szereg zmian wizerunkowych i strategicznych, otwierających dotychczasowe postrzeganie i pozycjonowanie brandu na szerszą grupę docelową: z uwzględnieniem także pacjentów dorosłych.
05.12.23, 08:30
| reklama & PR » ludzie
STRÖER rozbudowuje zespół zarządzający firmą
Firma STRÖER Polska rozbudowuje zespół zarządzający spółką.
05.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Agencja Tears of Joy w szeregach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR
Agencja Social Media i Influencer Marketingu Tears of Joy przystąpiła do Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.